Başkanlık teklifi yapılan Dursun Özbek'ten Abdürrahim Albayrak'a: Çok istekliysen sen ol

Galatasaray'da başkanlık seçimi yaklaşıyor. Ancak pandemi kısıtlamaları nedeniyle seçimin yapılamama ihtimali var. Mevcut yönetimde yer alan Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay ise kulübün maddi olarak rahatlaması için eski başkan Dursun Özbek'e başkanlık teklifinde bulundu.

23 Nisan 2021, Cuma 09:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet gazetesinden Nevzat Dindar'ın haberine göre, Başkan Mustafa Cengiz'in iki yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'dan bir hamle geldi. Albayrak ve Günay işlerin karıştığını görünce soluğu Dursun Özbek'in yanında aldı.

2. Başkan Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, geçtiğimiz günlerde bir araya geldikleri Özbek’e, “Kulüp çok zor durumda. Sadece haziran ayında ödenmesi gereken 300 milyon lira var. Bu parayı ancak siz verebilirsiniz. Galatasaray’ın kurtuluşu sizde. Gelin başkan olun. Sizin oluşturacağınız bir yönetimde de yer alalım” teklifinde bulundu.

Eski Başkan Dursun Özbek’in ise “Bunu şu ortamda kabul etmem, Galatasaray’ın örf ve adetlerine yakışmaz. Abdurrahim çok istekliysen sen aday olabilirsin” yanıtını verdiği öğrenildi.

Bu görüşmenin, Başkan Mustafa Cengiz’in 7 yönetici tarafından istifaya davet edilmesinden hemen sonra gerçekleştiği bildirildi. Albayrak’ın, Özbek’i ikna etmek için yoğun bir çalışma içine girdiği, ancak eski başkanın yaşadığı kırgınlıklar nedeniyle buna sıcak bakmadığı dile getirildi.

Milliyet

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zlatan Ibrahimovic 40 yaşında 7 milyon euro'luk sözleşmeye imza attı