Beşiktaş Başkanı Çebi'den maddi sıkıntı açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün mali anlamda sıkıntılı günler yaşayabileceğini açıkladı.

07 Aralık 2019, Cumartesi 17:31 Son Güncelleme:
A A
Beşiktaş Başkanı Çebi'den maddi sıkıntı açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Hayatta Beşiktaş Radyosuna yaptığı açıklamada, gelirlerin tamamının temlikli olduğunu ve yöneticiler olarak kendilerinin bir şeyler yapmaya çalıştığını belirterek, "Yeni finans düzeni bulmaya çalışıyoruz. Bulamazsak ailece mücadelemize içimize kapanarak beraber çıkacağız. Çekilecek zorluklara herkesin hazır olması lazım. UEFA'ya gidememekse gidememek, acı gelebilir. 'Bu olacak' diye demiyorum ama olabilir diye herkesin hazır olması lazım." dedi.

Kulüpte 2-3 aylık ödemeler yaptıklarını ve buna devam edeceklerini kaydeden Çebi, "Bir gün enerji bitebilir. Herkes buna hazır olsun. 'Bitecek' demiyorum. Kötü günlere karşı hepimizin hazırlıklı olması lazım." diye konuştu.

Devre arası transferler hakkında açıklama

Çebi, devre arasında santrfor ve orta saha olmak üzere iki transfer düşündüklerini ama şu aşamada Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lisans Kurulunun sınırlaması nedeniyle bunun mümkün olmadığını dile getirdi. Transfer ihtiyaçları olduğunu anlatan Çebi, "Transferde TFF'nin şu anda bize müsaade etmediğini açıklayan ilk ben olayım. TFF Lisans Kurulu, bu bütçeyle transfer yapamayacağımızı bize söyledi. Kurul, transfer için elimizdekileri çıkarmamız gerektiğini ve bu şekilde oyuncu alabileceğimizi vurguladı. Lisans kurulunun sınırlamasıyla karşı karşıyayız. Bu kurulda banka da var." değerlendirmesinde bulundu.

Eski yönetimin sezon başında 16 milyon avroyu transfere harcayarak kulübe tanınan limiti aştığını kaydeden Çebi, "Kurul yapılacak transferi lisansa bağlamayacağını söyledi. Takımdaki her oyuncu bizim oyuncumuz, transfer yaparsak birilerinin gitmesi gerekiyor mu gerekiyor. Lisans kuruluyla biraz itişip kakışacağız gibi gözüküyor. Bu konu bir hafta, 10 günde netleşir. Yolu açabilirsek, ki açmamız gerekiyor, o zaman iki transfer yapmayı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sahayı apar topar terk eden Aubameyang meğer tuvalete gitmiş