Beslenmesinden tek bir şeyi keserek tüm aknelerinden kurtuldu!

Akne ve sivilceler kadın erkek dinlemeden ergenlikten günümüze en büyük cilt problemlerinden biridir. Şimdi tanışacağınız Rachel da aknelerden yana dertli olanlardan ve verdiği bir kararla tüm sivilcelerinden kurtuldu! İşte Rachel’ın hayatından çıkardığı tek şey…  

25 Kasım 2017, Cumartesi 10:20 Son Güncelleme:
A A

22 yaşındaki Rachel Crawley yıllardan bu yana akneleri yüzünden kötü günler geçirmiş. Ama daha sonra öyle bir yöntem bulmuş ki Rachel hiç fark etmeden aknelerden kurtulmanın sırrını ortaya çıkarmış. 

Hatta şimdilerde güzellik yarışmasına katılıp birincilik tacı bile kovalayan Rachel'in hikayesini öğrenmeye hazır olun! 

Rachel Crawley, tüm yüzünü kaplayan akneler yüzünden kötü bir ergenlik geçirmiş. Sürekli alay konusu olduğunu, kötü davranışlara maruz kaldığını, dışlandığını söyleyen Rachel makyajsız sokağa çıkamıyor, kimseyle görüşmek istemiyormuş.

Rachel sonra herkesin hayatında bir mücadele olduğunu ve onunkinin de bu olduğunu fark edip aknelerinden utanmamaya ve onlarla yüzleşmeye karar veriyor. Onunla aynı durumda olan çoğu kişi aknelerini saklarken o Instagram hesabı üzerinden fotoğraflarını paylaşarak "kendiyle barışık olduğunu" herkese göstermek istiyor.

Akne sorunu yaşadığım bunca yıl boyunca bunun ruh sağlığımı bozmasına, ilişkilerimi mahvetmesine, sosyal hayatımı bitirmesine izin verdim. Çünkü kendime güven sorunum vardı ve diğerlerinin benim hakkımda düşündükleri konusunda ciddi endişeler taşıyordum. Sonra bir gün bu hayatı diğerlerini mutlu etmek için yaşamadığımın farkına vardım. Makyaj yapmayı bıraktım, Instagram'da diğerlerine bakıp kendimi küçümsemeye son verdim. Diğer kızların da bunu yapmasını istiyorum. Başkaları ne diyecek diye düşünmeyi bırakın, içinize dönün ve kendinizi sevin" diyor Rachel.

Önce kendiyle barışan Rachel sonra beslenmesinde küçük değişiklikler yapmaya başlıyor.

Ağır ilaçlar kullanıp yan etkilerinin sağlığını etkilememesini istediği için beslenme düzenini değiştirmeye karar veren Rachel çeşitli denemelerden sonra aknelerinin baş suçlusunun "şeker" olduğunun farkına varıyor.

Şekerle birlikte karbonhidratların da aknelerini çoğalttığını gören Rachel beslenmesinden bunları tamamen çıkarıyor.

Bir Instagram paylaşımında şöyle diyor Rachel: "Üç gün boyunca bunları hiç yemedim, sağlıklı yağ tükettim ve bilin bakalım ne oldu? Yüzümde hiç yeni sivilce, akne çıkmadı!"

Kırmızı, şişkin ve ağrılı akneleri "şekersiz" beslenmeyle azalmaya başlıyor Rachel'ın.

Rachel da bu yolculuğunu Instagram üzerinden herkesle paylaşıyor ve aynı durumda olanlar için rol model olmaya çalışıyor.

Şekeri kestiğinizde damak tadınız da bir anda değişiyor ve eskisi gibi canınız çekmemeye başlıyor" diyen Rachel şimdilerde ise şekersiz beslenmesini vegan diyetle desteklemeye başlamış durumda.

Cildine en iyi gelenin sebze odaklı vegan beslenme olduğuna karar veren Rachel şimdi onunla dalga geçenlere, ona çirkin diyenlere inat güzellik yarışmasına katıldı ve finale kaldı. Derece alacağına ise inancı tam.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sivilce nasıl geçer? Ergenlikte sivilceye karşı 6 etkili öneri