'Bizimkiler'in 'Cemil'i Uğurtan Sayıner hastaneye kaldırıldı!

'Bizimkiler'in 'Cemil'i Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşayan, Sayıner'in durumu hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

06 Ağustos 2020, Perşembe 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk televizyon tarihine damga vuran 'Bizimkiler' dizisinde canlandırdığı 'Cemil' karakteriyle hafızalara kazınan Uğurtan Sayıner için sanatçı dostlarının yaptığı çağrı üzerine, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri harekete geçti.


76 yaşındaki sanatçı, ambulansla Büyükşehir Belediyesine bağlı Eşrefpaşa Hastanesi'ne götürüldü.


Uğurtan Sayıner'in adını taşıyan kültür ve sanat merkezinin yöneticisi Hasan Kızılaslan, son dönemde usta sanatçının yaşlılığa bağlı hastalıklarının ağırlaştığını açıkladı.


Hasan Kızılaslan şu açıklamayı yaptı:

Yaşlılığa bağlı şuur kaybı da yaşıyor. Bakımı evde dostlarının desteğiyle karşılanıyor ama yine de profesyonel sağlık hizmeti gerekiyor. Bu nedenle sanatçı dostları destek paylaşımında bulundu.

Uğurtan Sayıner: Ölümden korkuyorum, yaşamın kıymetini geç anlayanlardanım

Uğurtan Sayıner: Ölümden korkuyorum, yaşamın kıymetini geç anlayanlardanım

458 bölüm süren ‘Bizimkiler’de onu hep pencereden salınırken ve “Sevim koş!” derken izledik. “Sevim Koş!” caps’leri de popüler olunca, sosyal medyanın bir parçası haline geldi. Uğurtan Sayıner, geçen aylarda POSTA'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuşmuştu.

"Ölüm, İstanbul’dan İzmir’e kaçmaya benzemiyor. Kulağıma ürpertici geliyor ama kaçışım yok. Ölümden korkuyorum çünkü yaşamak güzel iş becerirsen!"

Röportajın tamamı için tıklayınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gökhan Çıra: Selin Ciğerci'ye bir şey olursa kendimi öldürürüm