Boğaziçi’nden İpek Türktan’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü…

'Borç' filmi bu yıl 6'ncısı düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nden iki ödülle döndü. İpek Türktan, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanırken, Naim Kanat da En İyi Kurgu Ödülü'nün sahibi oldu

05 Kasım 2018, Pazartesi 15:39 Son Güncelleme:
A A
Boğaziçi’nden İpek Türktan’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü…

Daha önce katıldığı festivallerden de ödüller alan 'Borç' filmine iki ödül de geçtiğimiz günlerde sona eren 6. Boğaziçi Film Festivali'nden geldi...

İpek Türktan En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanırken, Naim Kanat da En İyi Kurgu ödülünün sahibi oldu. 

'Borç' filmi 30 Kasım’da vizyona girmeye hazırlanıyor. Daha önce 'Müslüm Baba'nın Evlatları' belgeselini çeken ve Murat Düzgünoğlu imzalı 'Neden Tarkovski Olamıyorum' filminde rol alan Saraçoğlu senaryosunu da yazdığı yeni filmi 'Borç’ta genel anlamıyla ‘iyilik’ kavramı üzerine sorular soruyor.

Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur, Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç, Öykü Sevinç ve Ülkü Aybala Sunat’ın rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, sanat yönetmenliğini Osman Özcan üstlenirken, kurgusunda ise Naim Kanat imzası bulunuyor.

Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Tufan’ın yan dairede yalnız yaşayan ve rahatsızlanan komşuları Huriye’ye uzattıkları yardım eli sonrasında yaşananları konu edinen film, yaşam alanları ve onların kullanımları üzerine de yoğunlaşıyor. Erkeğin yarattığı sorumluluk duygusunun kadının yaşam alanında ete kemiğe bürünmesi filmde karakterler üzerinden ayrı ayrı fedakârlık kavramının sorgulanmasına neden oluyor.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen” kategorisinde destek alan filmin yurt içi ve yurt dışı festival yolculuğu devam ediyor. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.