Botosani, Morutan için mahkemeye başvurdu

Galatasaray'ın Romanya ekibi Steau Bükreş'ten transfer ettiği Olimpiu Morutan, iki Rumen kulübü arasında krize neden oldu. Galatasaray'ın Bükreş'e ödediği paradan payını isteyen Botosani kulübü, işi mahkemeye taşıdı.

13 Ekim 2021, Çarşamba 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Steau Bükreş, Botosani kulübünden transfer ettiği Olimpiu Morutan'ı gelişip yetiştirip Galatasaray'a satmıştı. Galatasaray'ın 3.5 milyon euro peşin ve 1.8 milyon euro da bonuslu olarak aldığı Morutan için Botosani hak talep ediyor.

Morutan'ın haklarının yüzde 9'una sahip olduğunu bildiren Botosani kulübünün sahibi Valeriu Iftime, Romanya'da yayın yapan Pro Sport'a konuştu. Iftime ile beraber kulübün başkanlığını yürüten Catalin Anton da demeç verdi.

Kulübün sahibi Iftime, Bükreş başkanı Gigi Becali'yi hedef aldı.

Rumen futbol adamı, "Becali işi düşünce beni arıyor ama borcu varken gıkı bile çıkmıyor. Bu normal mi? Ben iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Başkanımız Catalin Anton ne yapacağını biliyor. Diğer detayları ondan öğrenebilirsiniz" dedi.

Başkan Catalin Anton ise şöyle konuştu:

Başkan Catalin Anton ise şöyle konuştu:

Steau Bükteş Başkanı Valeriu Argaseala'yı arayıp Morutan'ın resmi satış rakamlarını ve ödeme koşullarını bize bildirmesini istedim. Hakkımız olan yüzde 9'luk payı almamz lazım çünkü bir bankaya kredi teminatı olarak göstereceğiz. Ancak bugün bile Morutan'ın satışıyla ilgili bilgi verilmedi. Ne kadara satıldı, ne zaman ve nasıl ödenecek hiçbir bilgimiz yok. Uzun süredir peşlerinden koşuyoruz ama bizi geçiştiriyorlar. Uğraşmayacağım ve işi Uyuşmazlık Çözüm Komisyonu'na bırakacağım.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ryan Babel en büyük pişmanlığını açıkladı: Keşke oraya gitmeseydim