Boupendza negatif olmasına rağmen Galatasaray maçında neden oynamadı?

Hatayspor'da Aaron Boupendza'nın koronavirüs testi negatif çıkmasına rağmen Galatasaray karşısında oynayamamıştı. Milli takımdan pozitif döndüğü söylenen ancak maçtan 1 gün önceki testi negatif çıkan Boupendza'nın neden oynayamadığı öğrenildi.

04 Nisan 2021, Pazar 11:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajansspor'daki habere göre, TFF'nin koronavirüs talimatlarındaki bir madde Hatayspor'un Boupendza'yı oynaymasına engel oldu. O madde ise 7. madde ve içeriği şu şekilde:

Tüm futbolcularına, teknik ve destek ekiplerine, maç operasyonu içerisinde görev yapacak görevlileri ile top toplayıcılara, her müsabakadan 2 gün önce (MG-2) Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlar ile Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda Covid-19 PCR testi yaptırılması zorunludur.

26 maçta 18 golle gol krallığının zirvesinde bulunan Boupendza, test kurallarını karşılayamadığı için önemli maçta görev alamadı. Gabonlu golcünün en az 2 gün önce teste girmesi gerekirken maçtan bir gün önce negatif çıktı.

Ancak Hatayspor ne büyük kozlarından birinin olmamasına rağmen dev rakibini 3-0 gibi net bir skor ve ezici oyunla yenmeyi bildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tepki gördü: O zaman antrenmana da çıkmasın!