Bridgerton'daki çekim hatası izleyicilerin gözünden kaçmadı

Bridgerton'daki çekim hatası izleyicilerin gözünden kaçmadı

Netflix'in en çok izlenen yapımlarından biri olan Bridgerton'ın bir sahnesindeki çekim hatası, izleyicilerin gözünden kaçmadı. Çekim hatası kısa sürede sosyal medyanın gündem konusu oldu. Dizi kısa bir süre önde ikinci sezon için onay almıştı.

26 Ocak 2021, Salı 17:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dönem dizilerinin çoğunda çekim hataları görmeye alıştık. Ancak kısa sürede 63 milyon izleyiciye ulaşan Netflix yapımı Bridgerton söz konusu olunca, durum biraz garipleşebiliyor. Independent Türkçe'de yer alan habere göre, dikkatli Bridgerton hayranları, dizinin açılış sahnesindeki hatayı fark etti. Dizinin açılış bölümünün ilk karelerinin bazılarında izleyiciler Bath'teki Royal Crescent'in (Kraliyet Hilali) önündeki yoldaki boyalı sarı çizgileri görebilir. İzleyicilere göre, hala at arabası kullanılan bir dönemde bu çizgilerin olması tarihsel olarak doğru değil. İzleyicilerin tarihsel hatanın ekran görüntülerini paylaşması, sosyal medyada kısa sürede viral oldu.Kullanıcıların yaptığı yorumlar şöyle:

"Bridgerton'dan gerçekten keyif alıyorum ancak bugünlerde film yapımcılarının kullanabileceği teknolojileri düşünürsek, sarı çizgi mi?"

"Tüm Londra CGI (bilgisayar üretimli imgeleme, ed.n.) içinde yüzüyor ama sarı çizgiyi oradan çıkaramamış!"

"Bridgerton'ın iki bölümünü izledim ve şimdiye kadar bir tek sarı çizgi ve bir telekom rögar kapağı gördüm."

"19. yüzyıl Britanyalılarının bu kadar öncü olduğunun farkında değildim..."

Romandan uyarlandı

19. yüzyılın başlarında soylu bir ailenin serüvenine odaklanan dizi, ilk sezonun çok beğenilmesinin ardından bu hafta içinde ikinci sezon onayını aldı. Julia Quinn'in Bridgerton serisinin ilk romanına dayanan birinci sezon, 1813 yılında geçiyor.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzlemeden geçmeyin: En iyi 9 Nuri Bilge Ceylan filmi