Bu besinler diş beyazlatıyor!

Beyaz dişlere sahip olmanın hayali her zaman büyüleyicidir öyle değil mi? Peki, beyazlatma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan doğal yollarla diş beyazlatmak için yemeniz gereken bazı besinler var...Eğer yediklerinizi dişlerinizin sağlığı ve beyaz görünmesi için seçebilirseniz, o zaman dişlerinizdeki farkı da zamanla görmeye başlarsınız. İşte size muhteşem beyaz dişler için destekleyici besinler…

22 Ocak 2016, Cuma 21:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyaz dişlere sahip olmanın hayali her zaman büyüleyicidir öyle değil mi? Peki, beyazlatma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan doğal yollarla diş beyazlatmak için yemeniz gereken bazı besinler var...

HAVUç Bazı yiyecekler için doğanın diş fırçası demek yanlış olmaz. Havuç da bu üne sahip besinler arasında yer alıyor. Havuç, dişler üzerindeki inatçı lekeleri ovarak çıkartma yeteneğine sahiptir. Siz sadece ısırın!

ARMUT Pek çok meyve asidik içeriğe sahiptir. Bu yüzden diş mineleri üzerinde olumlu etkileri olmayabilir. Ancak armut onlardan biri değil. Armut su içeriği oldukça yüksek bir meyvedir. Ağızdaki asidi nötralize etmeye ve tükürük üretimine katkıda bulunur.

çİLEK Mevsiminde kırmızı rengiyle sofralarımızı süsleyen çileğin aslında pek çok faydası var ve dişlere olan etkisi bunun sadece az bir kısmıdır. Dişler için özellikle dolgun çilekleri tercih edin. Diş yüzeyini temizlemek için doğal bir eksfoliant olarak kullanılabilir. Malik asit açısından yüksek bir konsantrasyonuna sahiptir.

ELMA Lif açısından zengin olan elmanın diş beyazlatmada yardımcı rol üstelendiğini biliyor musunuz? Sadece beslenmenizde değil, dişlerin temizliğinde ve plak oluşumunda da etkili olan elma, dişlerinizin bembeyaz görünmesinde önemli etkiye sahiptir.

SALATALIK Salatalık diş etleri ve dişler için iyi bir besindir. Ayrıca önemli bir lif kaynağıdır. Salatalığın gevrek dokusu, şeker ve kimyasal artıkların dişlerden temizlenmesine yardımcı olur.

ŞEKERSİZ SAKIZ Sakızın, şekersiz olmak şartıyla, ağızda bir çeşit nemlendirici görevi üstlendiğini biliyor musunuz? Tükürük akışını arttırır. Ayrıca diş üzerindeki leke ve yiyecek artıklarını toplama ve dişlerin çürümesine engel olma gibi etkileri vardır.

SU TüKETİMİ Su, vücudumuzun en önemli ihtiyacı olduğu gibi, dişlerimizin en etkili maddelerinden biridir. İçtiğimiz diğer sıvılar, özellikle asitli olanlar dişlere zarar verir. Dişlerinizi asit, kafein gibi sağlıksız sıvıların etkilerinden temizleyecek ve size beyaz gülüşler kazandırmaya yardımcı olacak içecek sudur.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Mart 2021 )