Bu yüzü tanıyan, savcılığa haber versin

Bu yüzü tanıyan, savcılığa haber versin

Bu yüzü tanıyan, savcılığa haber versin

09 Ekim 2010, Cumartesi 12:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa'nın Sırameşeler Mahallesi Acemler kavşağında, 2 yıl önce çürümüş halde bulunan ve kimliği belirlenemeyen cesetle ilgili soruşturmayı yürüten Bursa Cumhuriyet Savcılığı, 2008 yılında bulunan cesedin kafatasına, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yüzlendirme yapılarak ölenin yakınlarına ulaşılmaya çalışılıyor.

Merkez Osmangazi İlçesi Acemler Kavşağı yakınında 10 Ağustos 2008 tarihinde toprağa gömülü olarak görülen ceset polise ihbar edildi. Yaklaşık 6 ay önce öldüğü belirlenen ve çürümeye yüz tutmuş haldeki cesedin üzerinden hiçbir kimlik bilgisi çıkmadı.

Yapılan otopsi sonucu 20 yaşın üzerinde, 1.60- 1.70 boyunda, 70-75 kilo ağırlığında olduğu belirlenen ceset, daha sonra kimsesizler mezarlığına gömüldü. Soruşturmayı yürüten Bursa Cumhuriyet Savcılığı, cesedin kimliğine ulaşamadı. Bunun üzerine, sahipsiz cesedin kafatası, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek burada iskelete yüzlendirme yapıldı.

Yapılan yüzlendirme sonunda ortaya çıkan kafatasının çekilen fotoğrafları Emniyet aracılığı ile Türkiye genelinde kayıp başvurusu bulunan kişilere ait fotoğraflarla karşılaştırıldı. Ancak, 2 yıl önce bulunan ve yüzlendirme yapılan cesetle ilgili bir sonuç alınamadı.

Çalışmalara rağmen sonuç alamayan Bursa Cumhuriyet Savcılığı, ‘yüz giydirmesi' yapılan cesedin fotoğraflarını basına dağıtarak, öleni tanıyan ya da olayla ilgili bilgiye sahip vatandaşların, Bursa Cumhuriyet Savcılığına başvurmasını, bu sayede yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop ile görüştü