Bugün, uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın 29. doğum günü

Fransa'nın Nantes takımından İngiltere'nin Cardiff City takımına transfer olan Emiliano Sala, yeni takımına katılmak için bindiği uçağın düşmesi sonucu 28 yaşında hayatını kaybetmişti. Bugün Emiliano Sala'nın hayatını kaybettikten sonraki ilk doğum günü.

31 Ekim 2019, Perşembe 11:01 Son Güncelleme:
A A
Bugün, uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın 29. doğum günü

Nantes'tan Cardiff City'ye 15 milyon sterline transfer olan Emiliano Sala, Fransa'dan İngiltere'ye gitmek için kiraladığı özel uçağın düşmesi sonucu genç yaşta hayatını kaybetmişti.


Uçağın enkazına ve Sala'nın cesedine uzun süre ulaşılamamış, bu nedenle ailesi ve sevenleri zor günler geçirmişti.


22 Ocak 2019'da düşen uçağın enkazına 4 Şubat'ta Manş Denizi'nin dereinliklerinde ulaşılmış ve Sala'nın cansız bedeni tespit edilmiştiSala, son ses kaydında, "Düşecekmiş gibi görünen bir uçaktayım ve Cardiff'e gidiyorum. 1.5 saat içinde benden haber alamazsanız, beni arayacak birini gönderecekler mi bilmiyorum çünkü beni bulamazlarsa biliyorsunuz. Baba, çok korkuyorum" sözlerini söylemişti.


31 Ekim Emiliano Sala'nın doğum günü. Sala, hayatını kaybettikten sonraki ilk doğum gününde eski kulübü Nantes, hiç oynayamadığı yeni kulübü Cardiff City ve sevenleri tarafından anıldı.


Nantes, Sala'yı böyle andı


Sala'nın doğduğu yer olan Arjantin'in Cululu şehrinin takımlarından San Martin de Progreso ise stadyumlarının adının 'Emiliano Sala Stadyumu' olarak değiştirileceğini açıkladı.Bu haberi de okudularEmiliano Sala öldü mü? Futbolcunun son ses kaydı yayınlandı: Çok korkuyorum

Haberin fotoğrafları için tıklayınFutbolcu Sala'nın eski sevgilisi: Futbol mafyası soruşturulsun!

Bu haberi de okudularFIFA Emiliano Sala için kararını verdi

Bu haberi de okudularSwansea City taraftarından Emiliano Sala'ya saygısızlık

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Beşiktaş'ta Loris Karius'un kararı bekleniyor