Günlük Sudoku Bulmaca - Yalnızca Posta Gazetesi'nde!

Posta Gazetesi olarak, okurlarımıza özel bir deneyim sunmak amacıyla her gün farklı ve benzersiz Sudoku bulmacaları hazırlıyoruz. Bulmaca severlerin zekalarını sınayacak ve problem çözme yeteneklerini geliştirecek bu özel Sudoku bulmaca sayfaları, her gün sizleri yeni bir zihinsel meydan okumaya davet ediyor. İster başlangıç seviyesinde olun, isterse de Sudoku ustası, Posta Gazetesi'nin sizler için özenle hazırladığı bulmacalarla güne zihin jimnastiği yaparak başlayın.

Bulmaca Çöz sayfası üzerinden Posta Gazetesi’nde yayınlanmış tüm bulmacalara ulaşabilirsiniz.

Sudoku Kuralları ve Oynanış

Sudoku, 9x9'luk bir kare ızgarası üzerinde oynanır ve amacı, her satırı, sütunu ve 3x3'lük dokuz kareyi, 1'den 9'a kadar olan rakamlarla doldurmaktır. Kurallar basittir fakat bulmacanın çözümü zihinsel bir meydan okuma sunar. Her rakam, her satırda, her sütunda ve her 3x3'lük karede bir kere yer almalıdır. Sudoku oynamak, mantıksal düşünme ve konsantrasyon yeteneklerinizi geliştirirken aynı zamanda eğlenceli bir zaman geçirmenizi sağlar.

Sudoku'nun Kısa Tarihi

Sudoku, Japonya'da popüler olan bir bulmaca türüdür. Japoncada sayıların tek olması manasına gelen 'suuji wa dokishin ni kagiru' kelimelerinin kısaltması olan sudoku anavatanı Japonya'da popüler olmuştur. Ancak son yıllarda tüm dünya çapında sudoku furyası başlamıştır. İlgi çeken zeka oyunu da zaman içerisinde çeşitlenmiştir. İlk kez 1984 yılında Japonya'da bulmaca olarak yayınlanan ve kısa sürede rağbet gören sudoku önceleri farklı isimlerle anılmıştır. Ancak zaman içerisinde şu anki ismine kavuşmuştur. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların beyinsel gelişimi için sudoku çözmeleri önerilmektedir.

Posta Bulmaca Sayfaları

Çengel
Çengel Bulmaca
Soruları çözebilmek matematik ve dikkat gerektirir
Şimdi Oyna
Mozaik
Mozaik Bulmaca
Keyifli vakit geçirirken zihninizi de güçlendirin
Şimdi Oyna
Kare
Kare Bulmaca
Soruları çözebilmek matematik ve dikkat gerektirir
Şimdi Oyna
Sudoku
Sudoku Bulmaca
Soruları çözebilmek matematik ve dikkat gerektirir
Şimdi Oyna