Burun estetiğinin mevsimi yok

Burun estetiğinin mevsimi yok

Eskiden yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olmak sakıncalı diye bir kanı vardı. Yaz aylarında burun estetiği ameliyatları yapıldıktan sonra hemen güneşlenmemek, güneş gözlüğü takamamak gibi birtakım dezavantajlar olsa da hastalar önerilere uyduğu sürece estetik burun ameliyatı artık bir risk taşımıyor

29 Haziran 2015, Pazartesi 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Estetik turizmine bakacak olurcak burun ameliyatlarının azımsanmayacak bir kısmı yaz aylarında gerçekleşiyor. Ameliyata karar veren kişiler hem ailesiyle tatile geliyor hem de bu esnada operasyon yaptırıyorlar.

Türk hekimlerinin estetik cerrahide başarısı sürekli yükselen bir ivme kazandı ve kazanmaya da devam ediyor. Hemen her branşta tedavi için gelen yabancı hastalar ve bu ülkelerde yaşayan gurbetçiler özellikle estetik cerrahi için Türkiye'ye geliyor.

Op. Dr. Abdülkadir Göksel yaz aylarına burun estetiği ile ilgili yaptığı açıklamada “Burun estetiği yapıldıktan sonra burun derisinde bir incelme olmaktadır. Bu ince derinin üstüne gelen fazla miktardaki güneş ışığı, güneş yanıklarına sebep olabilir. Bu yanıklar derinin geç iyileşmesine ya da kalıcı lekelenmelere neden olabilir. Yaz aylarında  burun estetiği  olacak hastaların  bu önemli duruma dikkat etmeleri yeterli olacaktır” dedi.

Yaz aylarında burun ameliyatı olmayı düşünenler, ameliyat sonrası yüzünü güneşten korumalı. Burun ameliyatları evde çok yatmayı gerektirmediğinden hastalarımız bir iki günlük dinlenmeden sonra normal yaşantılarına geri dönebilirler. "İyileşme döneminde gün ışığına çıkması zorunlu olan kişiler için birkaç tavsiyede bulunabiliriz" diyen Op. Dr. Abdülkadir Göksel, “Kısa süreli güneşe maruz kalacaksak bile mutlaka koruma faktörü yüksek kremler kullanmalıyız. Bu kremleri burnunuza nazik bir şekilde ve hafifçe ovalayarak uygulayabilirsiniz. Bunlara ek olarak ihtiyaçlarınızı kapalı mekanlardan karşılamalı ve burnunuzu kapatan şapkalar kullanmalısınız” diyerek önerilerde bulundu.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dr. Ender Saraç'tan bağışıklığı güçlendiren 10 öneri