Buzağı desteklemesi için başvurular başladı

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, buzağı desteklemesi başvurularının alınmaya başladığını duyurdu

14 Temmuz 2018, Cumartesi 10:08 Son Güncelleme:
A A

Müdür İbrahim Sağlam 2018 yılında doğan, doğduğu işletmede 120 gün kalmış, şap ve sadece dişilere olmak üzere Brusella aşıları yapılmış olan buzağılara 350-550 TL arası destekleme ödemesi yapılacağını, destekleme kapsamında başvuruların iki dönem halinde alınacağını ve ilk başvurunun 2 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ve ikinci başvuru döneminin ise 2 Mayıs ve 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağını ifade etti.

Bu dönemlerin herhangi birinde başvuru yapan yetiştiricilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek olmadığını kaydeden İbrahim Sağlam şöyle devam etti:

"Yetiştirici eğer Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği ve SS Hay-Koop. Birliğine üye ise üyesi olduğu birliğe, hiçbir birliğe üye olmayan yetiştiricilerin ise bizzat İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru dönemleri dışında başvuru kabul edilmeyeceği için yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları önem taşıyor."

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.