Çalışan kadınlar için güzellik ve bakım önerileri

Çalışma hayatı her ne kadar cezbedici görünse de zaman zaman zorlayıcı ve bazı şeylerden vazgeçmemize sebep olabiliyor. Ancak güzelliğimiz ve bakımımız vazgeçtiğimiz şeyler arasında olmamalı. Gelin birkaç öneriye kulak verelim...

04 Aralık 2018, Salı 15:22
A A
KISA SÜREDE OJE SÜRÜN

KISA SÜREDE OJE SÜRÜN

Önce tırnaklarınızın içini temizleyin ve tırnak diplerinize bir parça krem sürün. Koyu renk oje her türlü kusuru gösterir. Vaktiniz darsa, şeffaf ve renksiz bir tırnak parlatıcısı veya açık pembe oje sürün. Açık renk ojeler veya oje kurutucuları kurtarıcınız olacaktır. Hangi rengi tercih ederseniz edin tek kattan fazla sürmeyin, aksi halde ojeniz daha zor kurur. Ellerinizi yaklaşık 30 saniye boyunca buz gibi suya sokmanız da kuruma işlemini hızlandıracaktır.

KAŞLARINIZ HARİKA GÖRÜNSÜN

KAŞLARINIZ HARİKA GÖRÜNSÜN

Son güzellik trendlerinde şekilli ve kalın kaşlar var. Kusursuz kaşlar, makyajsız bir yüzde bile büyük fark yaratır. Parmağınıza aldığınız bir parça şeffaf dudak parlatıcısıyla kaşlarınızı düzeltin. Böylece kaşlarınız gün boyunca düzgün görünecektir.

SABAH HARİKA SAÇLARLA UYANIN

SABAH HARİKA SAÇLARLA UYANIN

Gece uyumadan önce saçlarınızı yıkayıp hafif nemli kalacak şekilde kurulayın. Parlaklık veren saç bakım yağı veya serum sürüp tüm saçınıza yedirin. Saçlarınızı kalın tutamlara ayıp kendi etrafında kıvırarak burgu yapın ve tel tokayla tutturun. Daha kolay yöntem istiyorsanız, geniş geniş örün ve lastik tokayla tutturun. Sabah uyandığınızda iri dalgalı ve parlak saçlarınız olacaktır.


SAÇLARINIZI HEMEN TEMİZLEYİN

SAÇLARINIZI HEMEN TEMİZLEYİN

Saçınızı daha dün sabah yıkamıştınız, ama sigara ve yemek kokuları üzerine yapışıp kaldı. Merak etmeyin, sizi şampuanlama derdinden kurtaracak çok özel ürünler var, örneğin kuru şampuanlar! Bir tüyo daha; saçınızın sadece görünen kısımlarını ve kaküllerinizi yıkayıp kurutursanız, saçınızın tümü kısa yoldan temiz görünür.


KOYU RENK RUJLAR SEÇİN

KOYU RENK RUJLAR SEÇİN

Dudak kenarlarına kalemle çizgi çekip, içine ruj ve parlatıcı sürmeye vaktiniz olmayabilir. Renkli dudak nemlendiricisi veya parlatıcı ile saniyeler içinde hazırsınız. Hiç makyaj yapmasanız bile koyu renk ruj sürerek durumu kurtarabilirsiniz. Kırmızı ve bordo tonlarında bir ruj, en yalın halinizle bile makyajlı görünmenizi sağlar.


KİRPİK KIVIRICI KULLANIN

KİRPİK KIVIRICI KULLANIN

Gözleriniz canlı görünüyorsa, anında güzelleşirsiniz! Vaktiniz ne kadar kısıtlı olursa olsun kirpik kıvırıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Saniyeler içinde gözleriniz daha büyük, kirpikleriniz daha uzun görünecektir. Far veya eyeliner kullanmıyorsanız, kirpiklerinize üç kat siyah ya da koyu kahverengi rimel sürmek yüzünüze anında canlılık katacaktır.

CİLDİNİZİ YATMADAN ÖNCE TEMİZLEYİN

CİLDİNİZİ YATMADAN ÖNCE TEMİZLEYİN

Yatmadan önce cildinizi temizlemeniz sabah birkaç dakika kazandıracaktır. Zaten temiz olan yüzünüzü neden tekrar yıkayasınız ki? Çok komplike bir cilt bakımına ihtiyacınız yok. Nemlendirici krem içinde cildin bütün gün nemli kalmasını sağlayan hyaluronik asit bulunması yeterli. Güne zinde başlamak işte bu kadar kolay!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.