Çalışırken sıkılmamak için ne yapmalı?

'İşinizin, nerede çalıştığınızın bir önemi yoktur, bir noktada motivasyonunuzu kaybedeceksiniz.'

13 Eylül 2017, Çarşamba 22:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Motivasyon eksikliği, ortalamadan daha az çalışmaya ciddi iş problemlerine neden olabilir. Kendinizi iyi hissetmenin anahtarı motivasyonunuzu artırmaktan geçer. Bunun için bazı tavsiyeler:  

1.Beceri alanınızı genişletin

1.Beceri alanınızı genişletin

Eğitimize devam etmenizle becerinizi genişletecek, mesleğinizde emin adımlarla ilerleyecek ve uzun dönemde kendinizi geliştireceksiniz. Çoğu üniversite iş yönetimden, yazı ve iletişim alanına kadar uzanan ikinci öğretim sınıflarında eğitim verirler. ( eğitim parasını geri ödemeyi iş vereninize sorun.). Software becerilerilerenizi geliştirin, online eğitimine yatırım yapın. Birçok şirket, 24 saat internet temelli erişimli courseware ve kurs sunuyor.

2.Yeni alanlar araştırın

2.Yeni alanlar araştırın

Gönüllüler, iş yerinde istenilen görevi yapmaya uğraşırlar ve hatta iş kapsamının dışında olan şeyleri bile yapmak isterler. Bir yaylaya ulaştığınızı hissederseniz, başka bir mesleğin peşine düştüğünüzü veya diğer bir departmana terfi ettiğinizi düşünün.

3. Ara verin

3. Ara verin

En son tatiliniz ne zamandı? Yoğun bir dönemden sonra programınızı tatilinizi ayarlayarak yaptığınızdan emin olun.

4. Kurnazca bir değişim yapın

4. Kurnazca bir değişim yapın

Mesleğiniz artık rutin bir hal aldıysa, bu monotonluğu değiştirmenin bir yolunu bulmaya çalışın. Örneğin; iş gücünüzü tekrardan düzenleyebilirsiniz böylelikle sabah halletmeye çalıştığınız görevler artık öğleden sonra tamamlanır. Doldurma sisteminizi gözden geçirin, yeni zaman yönetimi software deneyin veya çalışmak için daha etkin yolları araştırın.

5. Hareket edin

5. Hareket edin

Egzersiz, fiziksel yararların yanında hem zihinsel hem de duygusal yararlar sağlar. Öğle saatler boyunca hareketli bir günlük yürüyüş enerjinizi arttırır ve düşüncelerinizin daha net olmasını sağlar. Sahnenin/manzaranın değişmesi, var olan meydan okumalarınızda yeni bir perspektif kazanmanızı olanaklı kılmada şaşkınlık yaratabilir.

6. Kişisel kabiliyetinizi için uğraşın

6. Kişisel kabiliyetinizi için uğraşın

Ne yaparsanız yapın en iyi olmaya çalışın. Becerileriniz hususunda kendinize güvenmeniz, becerileriniz konusunda iş vereninizin ve mesai arkadaşlarınızın size olan güvenini arttırmasının yanında, motivasyonunuzu da arttırır.

7. Geri bildirimi araştırın

7. Geri bildirimi araştırın

Performasınızın aşırı olarak kritiğinden kaçının. elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız; kendinizle gurur duyun. Fakat geliştirmeniz gereken bazı yönlerinizin olduğunu hissediyorsanız, müdürden geliştirici kritikler alın. Ardından performansınızı geliştirmek için bir adım atın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altın fiyatlarında düşüş sürecek mi, çeyrek altın ne kadar oldu?