'Çav Bella' klibiyle olay yaratan Hilal Cebeci kimdir? Kaç yaşında?

Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen şarkıcı Hilal Cebeci, yine sansasyonel bir işe imza attı. Ünlü şarkıcı İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olarak bilinen ve Pippi Pollina'ya ait olan "Bella Ciao" (Çav Bella) şarkısını cover'ladı. Cebeci, devrimci marşını pop müziği tarzına çevirip mix'leyince büyük tepki gördü. Bu olay üzerine Hilal Cebeci hakkındaki bilgiler de araştırılmaya başlandı.

A A
'Çav Bella' klibiyle olay yaratan Hilal Cebeci kimdir? Kaç yaşında?

Şarkıcı Hilal Cebeci, faşizme karşı mücadele veren ve bu uğurda hayatını kaybeden devrimcilerin anısına yazılan devrimci marşı "Bella Ciao"yu (Çav Bella) pop müziğine çevirince olay oldu. Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan ünlü şarkıcı büyük tepki gördü. Tepkilere karşılık veren Cebeci, kendisini "Ben direnişçi bir insanım devrimciyim, bir devrimci olarak gayet güzel bir proje yaptım." diye savundu.

HİLAL CEBECİ KİMDİR?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hilal Cebeci, 1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.

Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi'nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, "Köylü Güzeli" ismini verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkardı. 2001'de "Şarkıcı" filminde rol alan Cebeci filmin ardından "En Güzel Ben Severim" isimli ikinci albümünü çıkarmıştır.

2003'te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile müzik piyasasına geri dönen şarkıcı, 2004 yılında "Biz Boşanıyoruz" adlı dizide başrol oynamıştır. Cebeci bu dizinin ardından, "Şöhretler Kebapçısı" adlı dizide de boy göstermiştir. 2005 yılında Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, 2008 yılında "Gelmişime Geçmişime" adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır. 

2012 yılında "Özür Dilersen" isimli yeni bir dijital single çıkaran Cebeci, müzikal kariyerine devam ediyor. Cebeci sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte Arda-Berkay kavgasında silahın ateşlendiği o oda