ÇAYKUR'da ödemeler başladı

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, üreticilere haziran ayında aldığı yaş çayın bedeli olan 84 milyon 400 bin lirayı ödemeye başladı

27 Temmuz 2017, Perşembe 16:14
A A
ÇAYKUR'da ödemeler başladı
ÇAYKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, haziran ayında üreticilerden satın alınan 43 bin 170 ton yaş çayın bedeli olan 84 milyon 400 bin liranın ödenmesine bugün itibarıyla başlandığı, ödemelerin 2 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi.
 

KOTA 500 KİLOGRAM OLARAK BELİRLENDİ


Üreticilerin, hesaplarına aktarılan yaş çay bedelini yarından itibaren çekebileceklerine işaret edilen açıklamada, "Ayrıca bilindiği üzere ikinci sürgün kotası 500 kilogram olarak belirlenmiş olup, üreticilerimiz taban fiyatın altında fiyatla çay alan firmalara çaylarını satmamalı, çayı, tek saklanacağı yer olan tarlada bekletmelidir. Üreticilerimiz, acele etmesin, kotaları miktarındaki çayları sonuna kadar teşekkülümüz tarafından satın alınacaktır" ifadesine yer verildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.