'Cep'te tarife karışıklığına son

'Cep'te tarife karışıklığına son

Cep telefonu tarifelerinde abonelerin kafasını karıştıran uygulamalara son verilecek. Avea, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'un internet siteleri, tarifeleri karşılaştıracak bir sisteme uyumlu hale gelecek

09 Mart 2012, Cuma 14:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK), telekominasyon şirketleriyle ilgili bir karar aldı.

İşletmecilerin tüketiciye yönelik çok sayıda farklı tarife seçenekleri sunduğu hatırlatılan kararda, bu durumun tüketiciler ve mevcut aboneler açısından benzer tarifeler arasında karşılaştırma ve seçim yapmayı zorlaştırdığı kaydedildi.

Abonelerin tarife ve paket seçiminde fiyat karşılaştırması desteği sağlayacak bir sisteme ihtiyaç duyulduğu belirtilen kararda, bu sistemin ''tarife şeffaflığı'' kapsamında işletmecilerce oluşturulması gerektiği ifade edildi.

Kararda, tarifelerini BTK'ya bildirmekle yükümlü bulunan Avea İletişim Hizmetleri AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Türk Telekomünikasyon AŞ ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ'nin internet sitelerinde, kurumun belirleyeceği usul ve esaslar çerçevesinde tarifelerin karşılaştırılmasına imkan sağlayacak gerekli çalışmayı yapmaları istendi.

BTK, 2012 yılı iş planında operatörlerin tarifelerini karşılaştıracak bir sistemin kurulacağını açıklamıştı.

(A.A)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emeklilikte yüksek maaş için en uygun ay!