Çetin Doğan: Hastaneye yatmak yok. Davaya devam

Balyoz Davası'nın son duruşmasına katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Beşiktaş Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. Mahkemeye sevk edilen Doğan, tutuklandı

14 Şubat 2011, Pazartesi 10:15
A A
Çetin Doğan: Hastaneye yatmak yok. Davaya devam

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne saat 08.30 sıralarında avukatları İsmail Tepecik ve Barış Tepecik ile gelen Doğan, yaklaşık yarım saat açıklama yaptı.

Gölcük Donanma Komutanlığı’nda ele geçirilen 43 klasör belgeden bahseden Doğan, “Bu dijital veriler toplasan topu topu 3 klasörü doldurur. Bunlarda ne imza var, ne bir şey var, hepsi dijital. Polisler kendilerini savcı ve hakim yerine koymuşlar ve belgeler üzerine karar vermişler. Alelacele hazırlanmış belgeler bunlar. Bütün bu belgeler çürük. Bizim itiraz ettiğimiz meşhur 11 No’lu CD vardı. Bu CD, Gölcük’te 1 No’lu CD olarak karşımıza tekrar çıkıyor. Hiçbir değişiklik yok aslında" diye konuştu.

'ALT DÜZEYDEKİ ADAMLAR KOYMUŞLAR'

Gazetecilerin “Bu belgeler Gölcük’te nasıl çıkıyor?" sorusuna Doğan, “TSK içinde alt düzeyde adamları var, uzman çavuş gibi işi bilmeyenler. Üst düzeyde olsa belgeler üzerinde hata yapmazlar. Alt düzeydeki bu adamlar, belgeleri buraya koymuşlar" diye konuştu.

Karara itiraz edeceklerini ifade eden Doğan, “Eğer itirazımız kabul olmazsa duruşmada savunma yapmayacağız. Avukatlarımız cübbe çıkaracak ve halkı muhatap alacağız. Manifesto hazırlayacağım, iddianameyi ben hazırlayacağım. Savcı ve hakimlere karşı bundan sonra söz bitmiştir. Ağır hasta olsam da bundan sonra hastaneye yatmak yok. Davaya devam edeceğiz" dedi.

BARO ODASINDA BEKLEDİ

Emekli Orgeneral Ergin Saygun’nun GATA’da tedavi olmasıyla ilgili soruya Doğan, Ergin Saygun’nun hasta olduğu için hastaneye yattığını ifade etti. Açıklamanın ardından adliyeye giren Doğan, bir süre baro odasında oturarak çay içti.

EMEKLİ TÜMGENERAL KARABABA VE 11 ASKER ADLİYEDE

Balyoz davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli tümgeneral Ali Karababa Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi. Bu arada Karababa'dan bir süre önce 11 muvazzaf asker cezaevi aracıyla adliyeye getirildi. Bu askerlerin haklarındaki yakalama kararının ardından hafta sonu adliyeye gelen ve "yol tutuklaması" yapılarak Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderilen askerler olduğu öğrenildi.

DHA

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.