Chrysler'ın satışları yükseldi

Chrysler Group, ocak ayında satışlarını, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 9 oranında artırdı

09 Şubat 2010, Salı 11:14
A A
Chrysler'ın satışları yükseldi

Chrysler’den yapılan açıklamaya göre, ocak ayında Kuzey Amerika dışında geçtiğimiz seneye oranla yüzde 9’luk bir artış yakalayarak 11.465 adet araç sattı.

Ocak 2009 dönemi ile karşılaştırıldığında, Jeep markası satışlarını yüzde 16, Chysler yüzde 7, Dodge ise satışlarını yüzde 4;lük bir oranda artırdı.

Jeep markası ve Chrysler Group Başkan ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Uluslararası Organizasyon Baş Yetkilisi Mike Manley, "Bu teşvik edici canlanmayı ve ABD dışındaki ana piyasalarımıza istikrarın yeniden gelişini görmekten memnunuz.

Zor geçen bir yıldan sonra bu rakamlar, gelecek için güzel bir gelişme ve bizim beklentilerimizle uyum halinde. Bu yıl öz güvenle uluslararası teşebbüslerimizi, Fiat Grubuyla olan ittifakımızdan daha fazla faydalanarak sağlamlaştırmayı umuyoruz" açıklamasını yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.