Coca-Cola'dan 1.9 milyar dolar kâr

Coca-Cola şirketinin üçüncü çeyrek kârı, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 1'den az artarak, 1.9 milyar dolar oldu.

20 Ekim 2009, Salı 17:41
A A
Coca-Cola'dan 1.9 milyar dolar kâr

Dünyanın en büyük meşrubat üreticisi Coca Cola, üçüncü çeyrekte 1,92 milyar dolar (hisse başına 81 sent) kâr ettiğini açıkladı. Şirket, geçen yıl aynı dönemde de 1,92 milyar dolar kâr etmişti. Atlanta merkezli şirket, gelirinin ise aynı çeyrekte yüzde 6 azalarak, 8,04 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Kuzey Amerika’da satışları yüzde 4 düşen şirketin, satışları, Brezilya’nın yanı sıra Hindistan’da yüzde 37, Çin’de yüzde 15 olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde yükseldi.

Bu arada Pfizer, üçüncü çeyrekte kârını geçen yıl aynı çeyreğe göre yüzde 26 artırarak, 2,88 milyar dolara çıkardı. Şirketin geçen yıl aynı çeyrekte kârı 2,28 milyar dolardı.

CATERPILAR BEKLENTİLERİN ÜSTÜNDE
Öte yandan Caterpillar şirketi üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde kâr açıkladı. Dünyanın en büyük inşaat ve madencilik sektörü ekipmanları üreticisi Caterpillar, üçüncü çeyrekte 404 milyon dolar kâr ettiğini, ancak karının geçen yıl aynı döneme göre yüzde 54 azaldığını bildirdi.

Caterpillar, geçen yıl küresel ekonomik krizin şirketin ekipmanlarına olan talebi düşürmesi yüzünden küresel çapta 34 bin çalışanın işine son vermişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.