Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, CNN TÜRK'te gündemi değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, CNN TÜRK'te gündemi değerlendirdi

Cumhurbaşkanı başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, CNN TÜRK yayınında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. Merkez bankasının 140 milyar dolar rezerv sattığı iddialarına yanıt verdi.

19 Şubat 2021, Cuma 17:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı başdanışmanı ve ekonomi politikaları üyesi Yiğit Bulut CNN Türk canlı yayınına katıldı... Merkez bankasının 140 milyar dolar rezerv sattığı iddialarıyla ilgili konuşan Bulut, "Türkiye’nin hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadı Cumhuriyet tarihinde Türkiye 140 milyar dolar rezerv sattı diyenler rezervin ne olduğunu bilmeyenler rezervin her zaman brüt olanına bakılır bütün dünya piyasalarında" ifadelerini kullandı.


"CEHALET İÇİNDE BUNU SÖYLÜYORLAR"

Yiğit bulut bazı çevrelerin manipülasyon yapmaya çalıştığını belirterek, "Tamamen cehalet içinde bunu söylüyorlar çok üzülerek söylüyorum profesör titri olan bazı insanlar gerçeği bilmelerine rağmen TV’lere çıkıp bunu söylüyorlar" dedi.

Bulut salgın döneminde ekonomik verilere ilişkin de olarak da, "Ülkelerinin ekonomik göstergelerine baktığınız zaman Türkiye'nin büyümesine baktığınız zaman 2018 2020 arasındaki dönemde pandemi riski ile kıyasladığınızda pandemik riski göre reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye" dedi. 

TÜKETİCİLERE ÇAĞRI

Dolardaki düşüşe rağmen gıda fiyatlarının yüksek olmasına da değinen Yiğit Bulut tüketicilere çağrıda bulunarak, "Ses ciddi anlamda bir fırsatçılık var müdahale ettiğiniz zaman da şunu söylüyorlar e diyorlar ki hani serbest piyasa ekonomisi idi siz niye müdahale ediyorsunuz ben şunu söylemek istiyorum bakın her şeyi devlet yapamaz vatandaş tüketim gücünü kullanması gerekiyor.. Tüketimi kestiğiniz anda sizin gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter" ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Yüzde 50 indirimli olacak