Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Külliye'de doktorları ağırladı. Erdoğan yaptığı konuşmada doktorları sevindirecek bir haber verdi 

14 Mart 2018, Çarşamba 22:29
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi
Yüzbinlerce sağlık çalışanını sevindirecek haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.  Erdoğan, tüm sağlık çalışanlarının yıpranma payı ve emeklilik konusunun hükümet programı içerisinde olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının yıpranma payı ve emeklilik konusunda şu açıklamayı yaptı:

- Son zamanlarda atılan ve ilaçta yerlileşme anlayışlarımızla asla uyuşmayan birtakım adımların da en kısa sürede düzeltileceğini ümit ediyorum.
 

İLAÇ MESELESİ


- Türkiye yerli ilaç sanayinin önünün kesilmesi pahasına küresel ilaç sektörünün önünün açarak milyarlarca dolarını havaya savuracak bir ülke değildir.


- İlaç meselesinin yerli kara deliğe dönüştürülmesine kesinlikle izin veremeyiz.
 

YIPRANMA PAYI KONUSU


- İnşallah tüm sağlıkçılarımızı özellikle yıpranma payı konusunu Sayın Başbakanımızla da paylaştım. Bu konu da hükümetimizin programı içinde.
 

EMEKLİLİK KONUSU


- Bir diğer konu da özellikle emeklilikle ilgili sorunların bu paket içinde halli hususunu hükümetimiz masaya yatırmış vaziyette. Temenni ediyorum ki bunun da neticesini en kısa zamanda almış oluruz.

 
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.