Daha ince belli görünmek için 10 stil önerisi

Bazılarımızın vücut yapısı, ne kadar kilo verirsek verelim, ne kadar spor yaparsak yapalım ince bir bele sahip olmaya elverişli değildir. Kalçalarınız küçülür, bacaklarınız incelir, hatta kaslanırsınız ama beliniz bir türlü incelmez. Beli daha ince göstermenin inceliklerini ilk gençlik yıllarımızdan itibaren araştırmaya başlarız. İnce belli olmak hepimizin hayali fakat olamıyorsak olduğundan daha ince belli görünmek mümkün. Bazen bir kemer, bazen doğru kot pantolonla daha ince belli görünmek mümkün. İşte daha ince belli görünmenin 10 basit yolu!

07 Mayıs 2020, Perşembe 19:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Ne düşük bel ne de yüksek, çare normal bel pantolonlarda

Ne düşük bel ne de yüksek, çare normal bel pantolonlarda

Yüksek belli pantolonlar göbekli vücutlarda göbeği daha da ortaya çıkartır. Düşük beller zaten göbeği kapatamaz bile. Bu durumda tercih etmeniz gereken ikisinin ortasında bir bel kesimi olacaktır. Bunu da pantolonun ağ dikişinden itibaren karışınızla ölçebilirsiniz. Ağdan belin bittiği yere kadar bir tam karış mesafesi varsa beli uygundur!

 Kemer detayı

Kemer detayı

Beliniz kalınsa kemerinizi belin çok az altında biraz da bol bir şekilde tutmanızda yarar var. Bu şekilde göbeğinizi kemerin üstünden ya da altından çıkartmak yerine tam altında gizleyecek şekilde kamufle etmiş olursunuz.

Dikey çizgiler

Dikey çizgiler

Yatay çizgili parçaların sizi olduğunuzdan daha kalın gösterdiğini duymuş olabilirsiniz. Dikey çizgiler de yatay çizgilerin tam aksine sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Dikey çizgilere sahip bir bluz veya tişörtle hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Kruvaze elbiseler

Kruvaze elbiseler

1970’lerde popüler olan bu elbiseler günümüzde kült klasik parçalar arasında yerlerini aldı. Estetik ve kumaş olarak büyük değişim gösteren günümüz stilinde şık, belinizi ince gösteren ve "v" yakalı bir elbise harikalar yaratabilir.

Kemerli ceketler

Kemerli ceketler

Karın bölgenizin görünümünü küçültmek için bel kısmından kemer ile bağlanan bir kaban veya trençkot tercih edin. Bu stili doğru uyarlamak için beldeki kemerin, bel çizginize tam denk geldiğine emin olmalısınız.

Yüksek topuklar

Yüksek topuklar

Uzunlu boylu değilseniz bile giydiğiniz renk bile bu durumu telafi etmenizi sağlayacaktır. Hem bacak boyunuzun uzun hem de belinizin daha ince görünümlü görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda topuklu ayakkabı ile yürürken vücudunuzun birçok kasının çalıştığını ve yürümekte zorlanacağınızı da sizlere hatırlatalım ancak muhteşem bir görünüme sahip olmak istiyorsak kısa topuklar bizi daha basık gösterecektir unutmayalım.

Korse kullanın

Korse kullanın

Bel korseleri bel kısmını olduğundan ince göstermede etkili. Korse kullanımında vücudunuza uygun modelleri seçmeniz gerekli. Vücuda oturmayan modeller sizi daha kilolu gösterebilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir.

Blazer ceketler giyin

Blazer ceketler giyin

Blazer ceketler bel oyuntusunu ortaya çıkarmak için iyi parçalardan. Bele oturan blazer ceketlerinizin düğmelerini ilikleyerek bel hattınızı vurgulayabilirsiniz. Koyu renkli seçimler yapmak belinizi daha ince ve zarif gösterir.

V yakalı bluzlar giyin

V yakalı bluzlar giyin

Derin V yakalı bluzların dar olanları üst bölgenizi ince ve uzun gösterir. Bu tip bluzları bol etek veya pantolonlarla birlikte giyerseniz bel hatlarınızı daha fazla vurgulama şansı elde edebilirsiniz.

Kalem etekler

Kalem etekler belinizi ortaya çıkarmak için birebir. Kalem eteklerin üzerine kısa bluzlar giyerek bel hatlarınızı daha etkili bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prens William, düğün günü Kate Middleton'ın kuaförüne yardım etti