Demirde vergi indirimi müjdesi

Demirde vergi indirimi müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, demir fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle inşaat sektöründe yaşanan krizin çözümüne yönelik olarak, ithalatın üzerindeki yüzde 30’luk vergi oranını düşürmeye yönelik Bakanlar Kurulu kararının bu hafta içinde çıkacağını bildirdi

31 Mayıs 2017, Çarşamba 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, müteahhitlerin 9 Haziran’a kadar fiyatlarda düşme olmazsa 120 bin sektör çalışanının iş bırakacağı yönündeki çıkışını değerlendirirken “Bu konu üzerinde bakanlık olarak biz çalışıyoruz” dedi.

 
‘BÖYLE EYLEM Mİ OLUR?’

 
Müteahhitlerin iş bırakma eylemi kararı için, “Onu anlayamadım” diyen Zeybekci, “İnsan kendi işini bıraktığı zaman ne olur acaba? Böyle bir eylem mi olur? Eee işi bıraktın, iş kimin işi senin işin” ifadelerini kullandı.
 
Zeybekci, “Taleplerde haklılık payı yok mu” sorusu üzerine de, “İki taraf da haklı. Ama bizim orada yapacağımız bir düzenleme var. bugün (dün) zaten Bakanlar Kurulu kararı olarak sevkini yapacağız. Hızlı şekilde çıkar. Bununla ithalatın üzerindeki şu onda yüzde 30 oranında olan vergileri belli bir oranda düşüreceğiz. Anlamlı bir indirim olacak. En son taraflarla bir toplantımız olacak. Bakanlar Kurulu kararı bu hafta içerisinde çıkar” açıklamasını yaptı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gram altın değer kaybetmeye başladı