Devletten memura indirimli konut

Memura oturduğu lojmanı satın alma hakkı geliyor. Hükümet, satışa çıkartılacak 50 bin lojmanda önceliği memurlara verecek. Üstelik yüzde 10 indirim imkanı da sunacak...

18 Nisan 2018, Çarşamba 07:25
A A

ÖNCELİK OTURANA


Torba yasa tasarısında yapılan düzenlemeyle 10 yılını doldurmayan lojmanların satışında öncelik memura verilecek. Resmi Gazete’de yayımlanarak satışına resmen izin verilen lojmanlara ilişkin detayları Maliye Bakanı Naci Ağbal anlattı. Ağbal, “Satışa, öncelikle halihazırda oturan ve satın alma talebi bulunan konutlarla başlayacağız.”


SAVUNMA HARİÇ


Şu anda savunma, güvenlik, adalet ve istihbarat hizmetlerinde kullanılanlar hariç, satışa konu 50 bin lojman olduğunu açıklayan Bakan Ağbal, “İhaleye çıkacağız. Memurumuz ihale sonucunda oluşan fiyat üzerinden, ‘Bu konutu ben alacağım’ derse, peşin ödemede ortaya çıkan fiyatın yüzde 10 düşüğüne alabilecek” bilgisini verdi.


48 AY TAKSİTLE SATIŞ


Kamu personeline taksit de yapılacağını açıklayan Bakan Ağbal, “Taksitle ödemek isterse yüzde 25’i peşin, 48 aya kadar taksitle kendisine satacağız. Memurumuz, bu satışlar için banka kredisi de kullanabilecek” dedi. Ağbal, Hazine taşınmazlarının en etkin şekilde kullanılacağını sözlerine ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.