Diego Lugano: "Tercüman, Aziz Yıldırım'ın söylediklerini çevirmek istemedi"

Diego Lugano, Fenerbahçe'de önemli izler bırakmıştı. Uruguaylı eski futbolcu Fenerbahçe'de geçirdiği dönemle ilgili konuştu. Özellikle Aziz Yıldırım'la ilgili anlattığı anısı dikkat çekiciydi.

26 Nisan 2020, Pazar 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Türk oyuncular maaş alamıyorlardı

Türk oyuncular maaş alamıyorlardı

Fenerbahçe'de 5 sezom forma giyen ve daha sonra PSG'ye transfer olan Diego Lugano, burada geçirdiği dönemden baze anekdotlar paylaştı.Arjantin'de yayın yapan Infobae'ye konuşan Lugano'nun röportajından öne çıkanlar şöyle:

"Fenerbahçe'nin 100. yılıydı. O yıl mutlaka şampiyon olmalıydık. Ben hayatımda böyle bir baskı hissetmedim. Bir keresinde bir akşam yemeğinde tüm takım toplanmıştık. Takım kaptanı (Ümit Özat) bana, 'Yabancı oyuncular maaşlarını alıyor ama biz 5 aydır alamadık' dedi. Biz de Başkan Aziz Yıldırım ile görüşmek istediğimizi söyledik. Tam o sırada Aziz Yıldırım da tercümanı arayarak bizle görüşmek istediğini iletti." 

"Bizi kovdu"

"Bizi kovdu"

"Yanına gittik. Dediklerinden hiçbir şey anlamıyordum ama çok sinirli olduğu belliydi. Zaten sinirli bir insandı. Hakaret eder gibi konuşuyordu. Birden sertçe masaya vurdu ve her şeyi tekmelemeye başladı. Çekmeceden bir şey alıp tehdit eder gibi konuşmaya başladı, sonra da bizi kovdu. Tercümana ne dediğini sorduk, çevirmek istemedi."

"Beni savunmanı mı istedim?"

"Beni savunmanı mı istedim?"

"Sadece 100 yıllık bir kulüpte olduğumuzu, 25 milyon taraftarın olduğunu, maçtan bir gün önce para konuşulmasının kabul edilemez olduğunu söylemiş. Halbuki biz daha hiçbir şey söylememiştik.
Yaşananlardan sonra Ümit Özat’a, onu savunduğumuzu söyledim. Kaptan bana ‘Senin benim hakkımı korumanı mı istedim, eğer öyleyse özür dilerim’ dedi. Benim bu olayları tek başıma çıkarttığımı söyledi. Çok başka bir kültürmüş. Başkan ne isterse onu yaparmış orada”

"Bir dönem eşcinsel bir takım arkadaşım oldu. Başlangıçta bu çok tartışılan bir konuydu ancak önemli olan ne kadar verilimli, ne kadar iyi bir insan olduğun ve işini iyi yapıp, kimseye zarar vermediğin. Gerisi önemli değil."

"Uruguaylılarla Türkler çok benziyor"

Türkiye'de yaşadıklarımı anlatmaya kalksam 10 kitap yazmam gerekir. Fakat kesinlikle Türkler ile Uruguaylılar çok benziyor. Aniden parlayabiliyorlar ama insanlara karşı da çok sıcaklar."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mesut Özil ile Fenerbahçe'nin kavuşmasının önündeki engel 8 milyon euro