Diş fırçalamayı sevdik

Türkiye'de 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 73'ü günde en az bir kez veya daha sık dişlerini fırçalıyor

30 Ekim 2009, Cuma 11:17
A A

Diş macunu markası Sensodyne’nin, diş fırçalama alışkanlığına ilişkin bir araştırma yaptı. Açıklamaya göre, Türkiye genelinde 15-54 yaş aralığındaki 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 73’ünün günde en az bir kez diş fırçaladığı, yüzde 8’lik bir kesimin ise dişlerini hiç fırçalamadığı ortaya çıktı.

20-29 yaş aralığındaki eğitimli ve çalışan kadınlar, diş bakımına daha çok özen gösteriyor. Kişilerin dişlerini fırçalamasının ilk sebebi, yüzde 70 oranında genel diş sağlığını koruma amacı taşıyor.

Dişleri beyazlatmak, ağız kokusunu önlemek ve bakterileri engellemek de diğer sebepler arasında yer alıyor. 20-40 yaş aralığındaki her 3 kişiden birinin diş hassasiyeti sorunu bulunuyor ve bu hastaların yüzde 50’si tedavi olmuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.