Diş için yattı, yüzde 98 engelli kalktı

Diş tedavisi için gittiği klinikte komaya giren Oğuzhan, 14 gün sonra yüzde 98 engelli uyandı

16 Şubat 2011, Çarşamba 10:06
A A
Diş için yattı, yüzde 98 engelli kalktı

Star gazetesinin haberine göre; dişinin çekilmesi için doktorlar tarafından uyutulan ancak 14 gün sonra uyandırılabilen 5 yaşındaki Oğuzhan Sivas’ın ailesi, konuşamayan, ayakta duramayan ve kollarını kullanamayan çocuklarının eski haline döneceği günü bekliyor.

Mahkemenin tazminat kararı öncesinde gözler doktorların Oğuzhan için vereceği "artık göremez" ya da "hala görür umudu var" yönündeki raporunda. Bu rapor içinde bir yıllık bekleme süresinin dolması yani Oğuzhan’ın 250 gün daha beklemesi gerekiyor.

SADECE UZMANI İŞTEN ATTILAR

Sağlık kurulunun verdiği rapora göre yüzde 98 özürlü olan Oğuzhan’ın durumunun 2011 yılının sonunda netleşeceğini belirten baba Bayram Sivas, "13 Eylül 2010 günü Mersin’de dişinin çekilmesi için özel bir diş kliniğinde uyutulan Oğuzhan, gözlerini 14 gün sonunda açabildi.

Hastane, oğlumu aldığı gibi bana geri verebiliyorsa her türlü haktan vazgeçeceğim. Sadece anestezi uzmanının işine son verdiler, hastane hala faaliyette. Hastanenin ihmali var. Gerekirse Avrupa’ya kadar giderim" dedi.

1.5 milyon liralık maddi ve manevi tazminat davası açan aile, bilirkişi raporunun çıkmasını bekliyor.

STAR GAZETESİ


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.