Dolar ne kadar? İşte 15 Mart 2018 Perşembe dolar fiyatları...

Dolarda hafta başından bu yana devam eden yüksek tansiyon bu sabah da düşmedi. Dolar kuru güne 3.88 liranın üzerinden başladı.

15 Mart 2018, Perşembe 08:04
A A
Dolar ne kadar? İşte 15 Mart 2018 Perşembe dolar fiyatları...
Amerika'da faiz artışlarının hızlanmasından endişe edilen bir dönemin getirdiği global tedirginliğin yanında Türkiye'ye özgü risklerin artışı ile birlikte dolar kuru dün 3.8880 TL'ye kadar yükselmişti.
Bankacılar küresel ticaret savaşlarının oluşabileceği, Amerika'da faizlerin artış trendinde olduğu yani gelişmekte olan ülke piyasalarına yönelik olumsuzlukların fazla olduğu bir dönemde, Türkiye'ye özgü endişelerin negatif ayrışmaya neden olduğunu belirtiyorlar. 

Dolarda 3.90 TL seviyesi kritik bölge olarak gösterilirken, bir bankanın döviz masası işlemcisi Reuters'a şunları söyledi:

"Dolar/TL tarihi zirveye giderek yaklaşıyor 3.90 seviyesinin yukarı kırılması halinde zirveyi test edeceğimizi söyleyebiliriz. Burada makro gelişmelerin yanı sıra jeopolitik ve siyasi gelişmelerin de etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bono piyasasındaki satış baskısı ve bonoda satış yapmak istemeyen kesimin de kendini hedge edebilmek için TL'de yaptığı işlemler piyasada hissediliyor."
 

DOLAR VE EURODA İLK RAKAMLAR


Dolar bugüne de benzer seviyelerden başladı. Saat 07.15 itibariyle dolar 3.8811 liradan el değiştirirken, euro ise 4.8089 TL oldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.