Dorukhan Toköz Beşiktaş'ın yeni teklifini kabul etti

Yeni sözleşme konusunda uzun süredir görüşmelerini sürdüren ve zaman zaman ayrılığın eşiğine gelen Dorukhan Toköz, sonunda Beşiktaş'ın teklifini kabul etti. İstediği ücrete yakın bir teklif alan Dorukhan ikna oldu ve 3+1 yıllık yeni sözleşmeyi kabul etti. Artık resmi açıklama bekleniyor.

08 Aralık 2020, Salı 09:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fanatik'in haberine göre, Dorukhan Toköz ve Beşiktaş nihayet anlaştı. Şu anda yıllık 350 bin euro kazanan Dorukhan, Beşiktaş'tan 1.5 milyon euro talep etmişti. Beşiktaş ise bu ücreti çok bulduğu için anlaşma uzamıştı.

Dorukhan direkt olarak Başkan Ahmet Nur Çebi ile direkt görüştükten sonra orta yol bulundu. Her sene 1.5 milyon euro yerine ilk sene 1.1 milyon euro ile başlayan ve yıl geçtikçe artan bir sözleşme önerildi.

24 yaşındaki oyuncu 3+1 yıllık yeni sözleşmeden sırasıyla 1.1 milyon euro, 1.25 milyon euro, 1.5 milyon euro ve opsiyonlu olan son seneden 1.75 milyon euro kazanacak.

Tarafların, toplamda 5,6 milyon Euro (53 milyon TL) maliyetle yapılan ön anlaşmaya Ocak ayında başlayacak ara transfer dönemine kadar resmiyet kazandırması bekleniyor.

Beşiktaş Kulübü’nün Dorukhan’ın 1.5 milyon euro’luk maaş talebine ilk etapta kesin şekilde olumsuz yanıt vermesinin ardından devreye Fenerbahçe girmişti.

Dorukhan'ın sezon sonunda boşa çıkacak olması sebebiyle çalışma başlatan Sarı-Lacivertliler, gelişmeleri yakından takip ediyordu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Menajerinden müjde! 'O takımdan gelen teklifi dinlemedi bile'