Dünya Biden'ın nükleer gurusu hırsız çıktı

Biden'ın nükleer gurusu hırsız çıktı

Paylaş
Biden'ın nükleer gurusu hırsız çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın (80), 'nükleer gurusu' olarak tanınan ABD Enerji Bakanlığı yetkilisi Sam Brinton'ın (35) hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı.

Kadın ve erkek kıyafetleri giymesiyle bilinen Brinton'ın 6 Temmuz'da Las Vegas'taki havalimanında içinde 1700 dolarlık mücevher, 850 dolarlık kıyafet, 500 dolarlık makyaj malzemesi olan bir kadına ait bavulu çaldığı ana ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri yayınlandı. Brinton'ın aynı gün üzerindeki 'gökkuşağı' desenli tişörtle Instagram'da yaptığı paylaşımla kendini ele verdiği belirlendi.

Haberin Devamı

İKİSİ DE KADIN BAVULU

Brinton, eylülde de Minnesota’daki havalimanında içinde 2 bin 325 dolarlık eşya bulunan yine bir kadına ait lüks bavulu çalmakla suçlanmıştı. Brinton bavulu dalgınlıkla kullandığını söylemişti.

Ancak içindekileri boşaltıp kullanmaya başladığı, ayrıca uçağa da bavulsuz bindiği ortaya çıkmıştı. Brinton suçlu bulunursa Minnesota’daki hırsızlık için beş, Las Vegas’taki için 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Nükleer Enerji Ofisi’nde Kullanılmış Yakıt ve Atık Yönetimi Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirilen Brinton açığa alındı.