Dünya Gençleşmek için yılda 2 milyon dolar harcıyor: Şimdi de oğlunun kanını kullanıyor

Gençleşmek için yılda 2 milyon dolar harcıyor: Şimdi de oğlunun kanını kullanıyor

Paylaş
Gençleşmek için yılda 2 milyon dolar harcıyor: Şimdi de oğlunun kanını kullanıyor

45 yaşındaki girişimci Bryan Johnson, bu hayali gerçeğe dönüştürmek için yıllardır kendi üzerinde çalışmalar yürütüyor. Vücudunun tekrar 18 yaşına dönmesini sağlamak için Johnson, her yıl 2 milyon dolar harcıyor. Girişimci şimdi de gençlik uğruna oğlunun kanını kullandığını açıkladı.

Posta.com.tr | ABD'li girişimci Bryan Johnson da sonsuz gençliğin sırrını bulmak için yıllardır kendi üzerinde çalışmalar yürütüyor ve yaşlanmayı geri çevirmeye çalışıyor. 45 yaşındaki Bryan Johnson, biyolojik yaşını 18'e geri çevirmeye çalışıyor. Uzmanlardan oluşan ekibiyle birlikte tüm hayatını 'gençleşmeye' adayan Johnson, her yıl 2 milyon dolarını bu işe ayırıyor. Johnson'ın çalışmasının etkilerini gördüğü açıklandı.

Haberin Devamı

'Project Blueprint' olarak adlandırdığı yoğun program, Bryan'ın akciğer kapasitesi, vücut yağı ve gücü gibi belirli kriterleri test ederek değirmenden geçirilmesini sağlıyor. 

30 DOKTORLU EKİP

Johnson'ın yoğun programı, onu gençleştirmek için vücudunun her bölümünü ve zindelik seviyelerini analiz eden yaklaşık 30 doktor tarafından yakından takip ediliyor. 

Bryan Johnson şimdi de yeni ve öncü sağlık yararları elde etmek için babası ve oğluyla birbirine kan aktarımını amaçlayan bir deneyde yer aldı. Johnson, hem 70 yaşındaki babası Richard'dan hem de 17 yaşındaki oğlu Talmage'den plazma aldı.

Teksas'taki bir klinikte, üçüne kan nakli yapıldı. Johnson'ın babası ve oğlu bir litre kan verdi ve bu kan plazma, trombositler ve kırmızı ile beyaz kan hücreleri olarak çeşitli parçalara ayrıldı. 

Haberin Devamı

Hepsi daha sonra eski kanı yenisiyle tazelemek, hasarı onarmak ve yaşlanma sürecini tersine çevirmek amacıyla Johnson'ın kullanımına sunuldu. 

Talmage, yaşlı kanı alarak en faydasız işi yapıyor gibi görünse de aslında babasının gençleşmesine yardımcı oluyor.

Richard, gezegendeki en sağlıklılardan biri olarak adlandırılan oğlu Johnson'dan kan nakli yaptırdığı için kendini deneyin 'büyük kazananı' olarak görüyor. 

Bryan Johnson, 30 kişilik doktor ekibiyle birlikte son iki yılda biyoljik yaşını 5 yıl düşürdüğünü öne sürdü 
Beyin izleme teknolojisi firması Kernel'in kurucusu ve CEO'su olan Bryan Johnson, daha önce kimliği bilinmeyen bir bağışçıdan plazma bağışı almıştı.