DünyaSon dakika: Peşmergeye askeri yardım yaptılar! 70 yeni araç...

Son dakika: Peşmergeye askeri yardım yaptılar! 70 yeni araç...

Paylaş
Son dakika: Peşmergeye askeri yardım yaptılar! 70 yeni araç...

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, Peşmerge Bakanlığına 70 civarında yeni araç verdi. Bu yardımın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin yaptığı bir açıklamanın ardından gelmesi dikkat çekti. İşte detaylar...

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon Peşmerge'ye askeri yardımda bulundu. Askeri yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin "terör örgütü DEAŞ ile mücadele için ABD'li askerlerin Irak'taki varlığına ihtiyaç kalmadığını" söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

Haberin Devamı

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon,Peşmerge Bakanlığına 70 civarında yeni araç verdi. Bu yardımın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin yaptığı bir açıklamanın ardından gelmesi dikkat çekti. İşte detaylar...

Son dakika: Peşmergeye askeri yardım yaptılar 70 yeni araç...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerine askeri araç yardımında bulundu. Koalisyon güçleri, Erbil'de düzenlenen devir teslim töreniyle Peşmerge Bakanlığına 70 civarında yeni araç verdi.

Törende sergilenen araçlar arasında Humvee türü zırhlı araç, tanker ve askeri kamyonlar olduğu görüldü.

Söz konusu yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin "terör örgütü DEAŞ ile mücadele için ABD'li askerlerin Irak'taki varlığına ihtiyaç kalmadığını" söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

Haberin Devamı

ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelmek için Washington'a hareket eden Kazımi, dün ABD'li askerlerin Irak'taki varlığı hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Kazımi, Irak güvenlik güçleri ve ordusunun, ülkeyi ABD öncülüğündeki koalisyon askerleri olmadan koruyabilecek durumda olduğunu belirtmişti.