DYH Axel'le mutabakata vardı

Doğan Yayın Holding (DYH) yüzde 29 hissesinin satılması için Alman Axel Springer'la mutabakata varıldığını bildirdi

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

Doğan Yayın Holding (DYH) yüzde 29 hissesini Alman medya devi Axel Springer’e satacağını açıkladı. Hisse satışı karşılığında Axel, DYH’ye 356.7 milyon TL ödeme yapacak ve holdingin 10 kişilik yönetim kurulunda 3 üye ile temsil edilecek. Doğan Grubu ise yönetimde 5 kişi ile yer alacak. Doğan Holding’in satışla ilgili açıklaması şöyle: “DYH’nin, 802 milyon TL olan sermayesinin yüzde 29’unu temsil eden 232 milyon 580 bin TL nominal değerli hissesinin ve DYH’nin sermayesinin izinler alındıktan sonra 1 milyar TL’ye çıkarılmasında, ihraç edilecek 198 milyon TL nominal değerli hisse senetlerinden, 57 milyon 420 bin TL nominal değerli kısmının ileride revizyona tabi olmak kaydıyla, 356.7 milyon TL bedel ile Axel Springer AG’nin bir bağlı ortaklığına satılması konusunda mutabakata varılmıştır.

SATIŞ DAHA TAMAMLANMADI

Mutabakata varılmış olması, DYH hisselerinin satışının gerçekleştiği ya da hisse devir işleminin hukuken tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Hisse satış işleminin gerçekleşebilmesi ve devirin hukuken tamamlanabilmesi için, mutabakat metninde yer alan ‘koşulların’ sağlanmış olması ve bunun da taraflarca kabul edilmiş olması gerekmektedir.” Yapılan açıklamada satışın gerçekleşmesi ve devir işleminin tamamlanabilmesinin, DYH bünyesinde vergi idaresi ve Radyo Televizyon Üst Kurulu ile devam eden süreçlerin olumlu sonuçlanması koşullarına bağlı olduğu da vurgulandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.