EFT'ye alternatif geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Cuma günü Elektronik Fon Transferi (EFT) sisteminde yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada, EFT'ye ek olarak yeni bir sistemin daha getirilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti

06 Haziran 2011, Pazartesi 12:16 Son Güncelleme:
A A
EFT'ye alternatif geliyor

TCMB'den yapılan açıklamada, "Bankamızın gündeminde olan ve üzerinde çalışılan önemli bir konu 'Perakende Ödeme Sistemi Projesi'dir (PÖS). Bu proje, Türkiye'deki bankalarla detaylı bir şekilde çalışılarak ülkemiz için ideal sistem tasarlanmış ancak henüz uygulama aşamasına geçilmemiştir. EFT Sisteminde artan yoğun işlem hacmi göz önüne alınarak, Perakende Ödeme Sistemi ile ilgili yapılan çalışmalar en kısa zamanda tamamlanıp yeni sistem  kullanıma hazır hale getirilecektir" denildi.

>> EFT FELCİ MAĞDUR EDECEK Mİ?

Merkez Bankası'nın üzerinde çalıştığı yeni sistem, EFT’ye bir rakip olarak değil, EFT’nin içermediği perakende uygulamaları, ödeme araçlarını ve ödeme türlerini bünyesine dahil etnek ve etkin bir şekilde transfer ve mutabakatlarını sağlamak üzere tasarlanmış bir altyapı ve inovasyon olarak değerlendiriliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AK Partili başkanların suya kış indirimi paylaşımları beğeni topladı