Ekonomi 8 bin sürekli işçi alım kurası gerçekleştirildi! Bakan Koca'dan açıklama

8 bin sürekli işçi alım kurası gerçekleştirildi! Bakan Koca'dan açıklama

Paylaş
8 bin sürekli işçi alım kurası gerçekleştirildi! Bakan Koca'dan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 bin sürekli işçi alım kurasının gerçekleştirildiğini duyurdu. Kurada yerleşenler ne zaman yayınlanacak? İşte Koca'nın paylaşımı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 bin sürekli işçi alım kurasının gerçekleştirildiğini paylaştı. Kurada yerleşenlerin önümüzdeki günlerde yayınlanacağını açıklayan Koca, önemli açıklamalarda da bulundu.

Haberin Devamı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca şunları söyledi;

 8.000 SÜREKLİ İŞÇİ ALIM KURASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İŞKUR tarafından isimleri bildirilen başvuru sahipleri arasından, ilan edilen kadro sayısı kadar asıl (8.000 asıl) ve aynı sayıda yedek adayı belirleyen noter kurası 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Kuralar, illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il için ayrı bir oturumda çekildi.

Noter katılımı ve tespiti ile gerçekleştirilen kura, adayların izleyebilmeleri için Bakanlığımız Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı, video yayını 2 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Kura sonuçları Bakanlığımız https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden yayınlanmış olup, adaylar T.C. Kimlik numarası ile giriş yaparak sonucunu öğrenebilmektedir. Kurada yerleşenlerin atamasına ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular, önümüzdeki günlerde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır. Hayırlı olsun.

Haberin Devamı