EkonomiAile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar neler? e-devlet Aile Destek Programı başvuru ekranı

Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar neler? e-devlet Aile Destek Programı başvuru ekranı

Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar neler? e-devlet Aile Destek Programı başvuru ekranı

Aile Destek Programı başvurularının başladığına dair açıklama Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından geldi. Kurum tarafından yapılan açıklamada 12 ay süre ile ödenecek maddi yardım için başvurularının e-devlet kapısı üzerinden de yapılacağı belirtildi. Peki, Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler? İşte e-devlet Aile Destek Programı başvuru sayfası...

Aile Destek Programı hakkında ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Program kapsamında yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ailelere 15 milyar TL maddi yardım yapılacak. 12 ay olarak ödenecek yardımların miktarı ise 450 TL ile 600 TL arasında değişecek. İşte e-devlet Aile Destek Programı başvuru sayfası, başvuru şartları ve programa ilişkin detaylar…

Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır Şartlar neler e-devlet Aile Destek Programı başvuru ekranı

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvurusu e-devlet üzerinden, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasından yapılabiliyor.

Bununla birlikte e-devlet üzerinden başvuru yapma imkanı olmayan vatandaşlar Aile Destek Programı başvurusunu ikamet ettiği ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek yapabilecekler.

E-DEVLET AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile Destek Programı’ndan ihtiyaç sahibi herkes yaralanacak. Halihazırda sosyal destek yardımı alanlar da bu destekten faydalanabilecek.

NE KADAR PARA VERİLECEK?

Hane başına 450 TL ile 600 TL arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında destek verilmiş olacak.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Aile Destek Programının ilk destek ödemesi Kurban Bayramı öncesi verilecek.

 

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER