EkonomiAkaryakıta indirim geldi, ikinci yolda! Araç sahiplerine müjde, işte yeni tarife

Akaryakıta indirim geldi, ikinci yolda! Araç sahiplerine müjde, işte yeni tarife

Akaryakıta indirim geldi, ikinci yolda! Araç sahiplerine müjde, işte yeni tarife

Motorine bir indirim daha geliyor. Dolar ve petrol fiyatlarındaki gerileme sonrası motorin fiyatlarına 2 lira 50 kuruş indirim gelmişti. Pompada motorinin litresi İstanbul'da 27.49'a, Ankara ve İzmir'de ise 27.64'e geriledi. Bu indirimin ardından motorinin litresine 84 kuruşluk bir indirim daha geliyor. 30 Haziran'dan itibaren geçerli olacak indirim sonrası motorinin litresi 26 lira civarlarına düşecek. İşte il il yeni motorin fiyatları...

Brent petrol ve döviz kurundaki değişkenlik akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son dönemde üst üste gelen zamların ardından akaryakıta bu kez çok büyük indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren motorinin fiyatı 2 lira 50 kuruş düştü. Bu indirimin ardından İstanbul'da 29.99'dan satılan motorinin litresi 27.49'a düştü. Motorinin litresi Ankara ve İzmir'de 30.14'ten 27.64'e geriledi.

BİR İNDİRİM DAHA GELİYOR

Bu indirim ardından 30 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere motorine 84 kuruşluk bir indirim daha bekleniyor.

30 HAZİRAN'DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK YENİ FİYATLAR

84 kuruşluk indirimle İstanbul'da 27.49'a satılan motorin litresi 26.65'e, Ankara ve İzmir'de ise 27.64'ten 26.80'e gerileyeck.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

SIRADAKİ HABER