Ekonomi Altın fiyatları yükseldi! Gram altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatları yükseldi! Gram altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatları yükseldi! Gram altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatlarında son durum ne? Putin, doğal gaz ticaretinde ödemelerin ruble ile yapılmasına yönelik kararnameyi imzaladı. Altın fiyatları yükseldi. Ons altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatları ne kadar? İşte altın fiyatlarında son durum...

Altın fiyatları geçtiğimiz gün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamaları sonrası sert yükseldi. Peki altın piyasasında bugün son durum ne? İşte detaylar...

Para ve emtia piyasalarında gözler Rusya ile Ukrayna arasındaki gelişmelerde olmaya devam ediyor. ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’ya yönelik yaptırımları ve Rusya’nın buna karşılık olarak misilleme hamleleri jeopolitik riskleri körüklerken, altın fiyatlarının yükselmesinde etkili oldu.

ONS ALTIN DÜN SERT YÜKSELDİ

Öte yandan geçtiğimiz gün Rusya Devlet Başkanı Putin, doğal gaz ticaretinde ödemelerin ruble cinsinden yapılmasına yönelik kararnameyi imzaladı. Putin, “Ruble ile ödeme yapılmazsa sözleşmeler durdurulacak” dedi. Bu gelişme doğal gazda dışa bağımlı olan Avrupa Birliği ülkeleri için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Putin’in doğal gaz ticaretinde ödemelerin ruble ile yapılmasına yönelik kararnameyi imzalamasının ardından altın piyasasında tansiyon yükseldi. 

ONS ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Ons altın şu dakikalarda 1.931,52 dolardan işlem görüyor.

Analistler spot altın fiyatının 1924 dolar/ons desteğini aşağı yönlü kırması halinde 1898 dolar/ons seviyesine doğru bir geri çekilmenin başlayabileceğini vurguluyor.

GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yurt içinde ise gram altın fiyatı geçtiğimiz gün ons altındaki yükselişin etkisiyle birlikte hareketli bir seyir izledi. Güne 910 liradan başlayan gram altın 920 liraya kadar yükseldikten sonra 913 liradan kapandı.

Gram altın fiyatları saat 11.38 itibariyle 912 liradan işlem görüyor.

 

 

SIRADAKİ HABER