EkonomiHesaba yatıyor 1259 lira! Ve başladı bakan duyurdu...

Hesaba yatıyor 1259 lira! Ve başladı bakan duyurdu...

Hesaba yatıyor 1259 lira! Ve başladı bakan duyurdu...

SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ekimde 170 milyon lira yardım yapılacağını söyleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED ödemelerinin 15 Ekim'e kadar tamamlanacağını ifade etti. Her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ekimde 170 milyon lira yardım yapılacağını bildirdi.

Yanık, yazılı açıklamasında, çocukların desteklenmesi amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere her ay yapılan SED yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığını kaydetti.

"HER AY HESAPLARA DÜZENLİ YATIRILIYOR"

SED hizmetinin çocukların korunması ve desteklenmesine yönelik uygulamalardan biri olduğuna işaret eden Yanık, "Bu çerçevede SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ekim ayında 170 milyon 596 bin lira ödeme yapacağız." bilgisini paylaştı.

"SED ÖDEMELERİ 15 EKİM'E KADAR TAMAMLANACAK"

Yanık, SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek verildiğini belirterek, SED ödemelerinin 15 Ekim'e kadar tamamlanacağını ifade etti.

Bakan Yanık ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına, okulların açılması dolayısıyla ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla geçen hafta toplam 186 milyon lira kaynak aktarıldığını anımsattı.

SIRADAKİ HABER