Ekonomi İş yapmak için en iyi ülkelerin sıralaması belli oldu

İş yapmak için en iyi ülkelerin sıralaması belli oldu

Paylaş
İş yapmak için en iyi ülkelerin sıralaması belli oldu

Dünyada iş yapmak için en iyi olan ülkeler sıralaması açıklandı. 2020 verilerine göre bu listenin başında Yeni Zelanda yer aldı.

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklandı. Medya takip kurumu Ajans Press, iş dünyası ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet'in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre iş dünyası ile alakalı geçen yıl basına yansıyan haber adedi 23 bin 115 olarak kayıtlara geçti. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü.

Haberin Devamı

Sadece bu yılki haber çıkışlarına bakıldığında ise bin 767 haberin medyada yansıma bulduğu görüldü. Haber içerikleri incelendiğinde de yeni yatırımların ön planda olduğu görülürken, işsizlik oranının da bir hayli konuşulduğu kaydedildi.

Türkiye ilk 50'nin içinde

Ajans Press'in, World Bank verilerinden elde ettiği bilgilere göre iş yapmak için en iyi olan ülkeler de tespit edildi. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. Yeni Zelanda'dan sonra ilk 5'te yer alan diğer ülkeler Singapur, Hong Kong (China), Danimarka ve Kore olarak kayıtlara geçti. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye'nin de top 50'de yer aldığı saptandı. Böylelikle Türkiye'nin iş yapmak için en iyi olan ülkeler arasında 33´üncü sırada olduğu görüldü.

Haberin Devamı

DHA