Ekonomi Sahibinden.com, yapay zekâ tabanlı yenilikçi İK uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının hayatını kolaylaştırıyor

Sahibinden.com, yapay zekâ tabanlı yenilikçi İK uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının hayatını kolaylaştırıyor

Paylaş
Sahibinden.com, yapay zekâ tabanlı yenilikçi İK uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının hayatını kolaylaştırıyor

Sahibinden.com, Cerebrum Teknoloji ile iş birliği yaparak geliştirdiği yapay zekâ tabanlı İK uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının deneyimini iyileştirmeye ve çalışma hayatına katkı sağlamaya devam ediyor.

2017 yılından bu yana yerinde AR-GE merkezi olarak hizmet veren sahibinden.com bünyesindeki mühendislerle birlikte teknolojik yatırımlarını sürdürürken, çalışma hayatına yaratıcı hizmet ve teknolojileri ile katkı sağlamaya devam ediyor. sahibinden.com bu kapsamda, Cerebrum Teknoloji ile iş birliği yaparak geliştirdiği yapay zekâ tabanlı IK uygulaması olan "Bir Dost"u geçtiğimiz hafta şirket içinde kullanıma sunduğunu duyurdu. Kurumsal bilgi bankasına anlık erişim sağlayarak, şirket içi süreçlerde çalışanların her türlü sorusuna cevap verebilecek şekilde tasarlanan “Bir Dost” Cere Insight altyapısını kullanarak hayata geçirildi.

Haberin Devamı

Cerebrum Teknoloji bu ürünü tamamen sahibinden.com ekibinin istek ve gereksinimlerine özel olarak geliştirdi. Çalışanların iş süreçlerinde anlık bilgiye ulaşmalarını sağlamayı ve daha çevik hale getirmeyi amaçlayan "Bir Dost"un, şirket içinde yeni işe başlayanların adaptasyon dönemini kolaylaştırması ve iş süreçlerinde verimliliği artırması hedefleniyor.

TEKNİK ALTYAPIDAN İNSAN ODAKLI YAKLAŞIMA: “BİR DOST”UN ÖZELLİKLERİ

"Bir Dost", MS Teams üzerinden kullanıcılarla etkileşim kurarak soruları anında cevaplayacak ve gerektiğinde yönlendirmeler yapacak şekilde tasarlandı. Bu sayede kullanıcılar, zaman ve mekandan bağımsız olarak ihtiyaç duydukları bilgilere hızlıca erişebilecekler. "Bir Dost" ile çalışanlar, İK politikaları, IT süreçleri, operasyon ve satış süreçleri araç tahsisi gibi konularda kolayca bilgi edinebilecekler.

Haberin Devamı

İki Türk firmanın ortak çalışması meyvesini verdiIK dünyasına yeni bir perspektif sunan bu heyecan verici iş birliği hakkında görüşlerini paylaşan sahibinden.com İnsan ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker, "Teknoloji üreten bir şirket olarak hayata geçirdiğimiz 'Bir Dost' projesinin, çalışanlarımızın deneyimine verdiğimiz önemi gösteren güzel bir örnek olduğunu düşünüyoruz. Bu  iş birliği ile sahibinden.com olarak çalışanlarımıza daha verimli bir çalışma ortamı sağlayıp iş süreçlerini kolaylaştırmayı ve çevik organizasyon kültürümüzü güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Uygulamada yer alan PDF, Excel, Word dosyası yorumlama ve çözümleme, raporlama vb. çoklu ve tekrarlı işlerin bu platform aracılığıyla sağlanması gibi verimliliği artıran özelliklerle, yeni bir pencereyi araladığımızı düşünüyoruz. sahibinden.com olarak çalışanlarımızın ihtiyaçlarına duyarlı, yenilikçi, destekleyici bir iş ortamı sunmak ve sektörümüzü geliştirmek adına bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi.

Cerebrum Tech Arge & Yazılım Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alp Eren Özalp, "Cerebrum Teknoloji olarak, Bir Dost'u Cere Insight altyapısının gücünü kullanarak, sahibinden.com’un ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdik. Kurum içi analiz ve iletişim artışını destekleyen bu uygulama ile sahibinden.com’da kurum içi operasyonel işlerin daha hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesine olanak sağlıyoruz. sahibinden.com ile birlikte çalışmak ve tamamı Türk yazılımcılardan oluşan bir teknik ekiple 3 ay boyunca çalışarak hayata geçirdiğimiz bu inovatif projeye katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz" diyerek görüşlerini aktardı.

Haberin Devamı

SAHİBİNDEN.COM HAKKINDA

Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2023’te itibarıyla ayda 62,8 milyon kullanıcının 519,3 milyon kez ziyaret ederek, 13,7 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; yaklaşık 950 çalışanı, 7 milyondan fazla aktif ilan ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

Haberin Devamı

CEREBRUM TECH HAKKINDA

Cerebrum Tech, Aralık 2020 yılında kurulmuştur. Ülkesindeki ve dünyadaki sorunlara yanıt arayan, dijital dönüşümün lideri ve küresel düzeyde bir teknoloji merkezi olmak için kurduğu güçlü ekosistemde farklı çözümler ve ürünler geliştirmektedir. Cerebrum Tech Ankara, İstanbul, Silikon Vadisi, Seul, Londra, Hollanda ve Malta’daki ofisleri ile küresel piyasalara hizmet vermektedir.

Güncel trend ve değişiklikleri yakından takip ederek kendisini her daim yenileyebilen bir firma olmak için inovasyonu temel taşı olarak benimseyen ve güven önceliğine önem veren Cerebrum Tech, geliştirdiği teknolojilerle küresel sorunları çözmek için çalışmaktadır. Bu misyon doğrultusunda, deniz kaynaklarını, vahşi yaşamı, küresel sağlığı, çevresel ve kurumsal sürdürülebilirliği, sosyo-ekonomik kalkınmayı, iklim krizini ve temiz enerjinin önemini ve her türlü ilerleme için şart olan eğitim konusunu odaklandığı ana konular olarak ele almaktadır. Cerebrum Tech bu konular üzerine çalışmalar yapmakta ve yapay zeka teknolojileriyle uygun yenilikçi çözümler üretmektedir. Cerebrum Tech akıllı şehir teknolojilerinden siber güvenlik çözümlerine kadar pek çok alanda bilgi birikimine sahip yetenekli, deneyimli ve uzman kadrolara sahip olup, ürün ve çözümlerini temelde yapay zeka, IoT ve Web3&Gaming olmak üzere üç temel alanda geliştirmektedir.

Haberin Devamı

Dünyanın değişen ve farklılaşan sorunlarına karşı Cerebrum Tech son nesil teknolojiler kullanarak çözümler geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda kurumsal müşterileri ile kurduğu diyalog ile Cerebrum Tech’in hedefi, hem iş dünyasında hem dünyanın ekosisteminde yararlı olabilecek gelişmelere yönelik çalışmalar yapmaktır.