Ekrem Güngörgil: Küçülerek ayakta kalmaya çalışıyorum

Manisa Sanayi’de demir doğrama, panjur ve pvc doğrama işi yapıyor Ekrem Güngörgil (45), bu sektörde 19 yıldan beri varmış

23 Mayıs 2018, Çarşamba 02:43
A A
Ekrem Güngörgil: Küçülerek ayakta kalmaya çalışıyorum

Güngörgil; “emeklilik günüm dolduğu halde, yaşa takıldığım için bekliyorum. Biraz Bağ Kur borcum var. Bu yüzden sağlık hizmeti de alamıyorum. Son 4 yıldır işler biraz durgun. Çünkü harcamalar çok yüksek olmaya başladı. Böyle olunca da bir bakıma devlet büyük ortağınız oluyor” dedi.

SEKTÖRÜN SONU KÖTÜ

Ekrem Güngörgil; “Günümüzde ben dahil esnafın büyük bir kesimi küçülerek ayakta kalmaya çalışıyor. 10 yıl önce yanımda 6 kişi vardı. Şu anda gördüğünüz gibi yalnız çalışıyorum. Esnafın kalkınması için, Bağ Kur’u düşürmeleri ve verginin bir kısmını kaldırmaları gerek. 2008 yılından sonra, ayakkabı ayağımızı sıkmaya başladı. Ayrıca çırak yetişmiyor, biz emekli olunca bu sektör ne olacak? Bunun yanıtını bilen yok” diyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.