Elon Musk'tan 'Tesla Model 3' itirafı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Model 3'deki hata ile ilgili açıklama yaptı

23 Mayıs 2018, Çarşamba 09:58 Son Güncelleme:
A A

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk bir kez daha yaptığı açıklama ile gündemde.

Zira elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk şirketin en iddialı modellerinden birisi olan Tesla Model 3 ile ilgili hatayı kabul etti.

Musk, Tesla Model 3 sedanlar ile ilgili sorulan bir soruya dürüstlükle cevap verdi. Aracın frenlerinde bir optimizasyona ihtiyaç duyulduğunu kabul eden Elon Musk, önümüzdeki günlerde araca gelecek olan bir güncellemeyle sorunu çözeceklerinin altını çizdi.

Elon Musk kuşkusuz son dönemde teknoloji dün yasının en çok konuştuğu isimlerden biri!

Peki Elon Musk nasıl Elon Musk oldu? İşte Musk'ın ilginç yaşam öyküsü 

Güney Afrika asıllı ABD'li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi.

Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

1992'de, Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı.

Bu üniversiteden ekonomi alanında lisans diploması alan Musk, fizik alanında da yan dal diplomasının sahibi oldu.


Kardeşi Kimbal Musk’la beraber yeni organizasyonlar için bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini hayata geçiren Musk,1999 yılında bu girişimi 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolar hisse senedi karşılığında AltaVista'ya sattı.

Aynı yılın Mart ayında çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı ve ilerleyen aylarda PayPal'i oluşturdu

2002 yılında bu girişimini ise 1.5 milyar dolara online alışveriş devi eBay'e sattı.

Musk belki de adını en çok duymamıza vesile olan şirketi SpaceX'i 2002 yılında kurdu. Musk uzay araştırmaları yapan şirketin CEO’su ve CTO’su olarak görevine devam ediyor.

SpaceX ISS'ye bir araç gönderen ve yanaştıran ilk ticari şirket olarak tarihe geçti.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.