Emre Belözoğlu ve Şifo Mehmet, Tahir Karapınar'ı anlattı

Fenerbahçe'nin yeni altyapı koordinatörü ve bu sezonki kalan 8 maçında takımın başında olacak isim Tahir Karapınar oldu. Emre Belözoğlu'nun yönetime önerdiği söylenen Karapınar'la ilgili ilk yorum da Belözoğlu'dan geldi.

10 Haziran 2020, Çarşamba 10:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bir sonraki sezon düşünüyorduk

Bir sonraki sezon düşünüyorduk

Emre Belözoğlu, Hürriyet'e Tahir Karapınar'ı anlattı.

"Çok güzel bir insandır Tahir Ağabey. Benim kendisini tanımam çok eskiye dayanmıyor 3-4 yıldır tanıyorum.
Ancak burada mühim olan en önemli şey herkesin Tahir Hoca’yı çok sevip çok saymasıdır. Bu benim için de böyledir ben de herkes gibi Tahir Hocam’ı çok sever ve sayarım. Altyapı tecrübesi, birikimi, insanlığıyla Tahir Hoca Dereağzı’nda çok güzel işler yapacaktır.

Milli takım, Ege-Akdeniz bölge oyuncu tarama havuzunun da çok geniş olması ayrı bir avantaj. Seneye düşünülen bir hamleydi. Fakat mevcut Pro Lisans ihtiyacımız ve tecrübesinden A takımda da 8 hafta faydalanma düşüncemizle hamleyi öne çektik."

Fenerbahçe'de işi kolay olmayacak

Fenerbahçe'de işi kolay olmayacak

Şifo Mehmet'in yorumu ise şu şekilde:

"Kendisi hem oyunculuk hem antrenörlük kariyerinde herkesin sevip saydığı düzgün bir birey ve karakterli bir insandır. Genç milli takım antrenörlüğü yanı sıra İzmir ve Akdeniz Bölgesi oyuncu havuzunu iyi yöneten, bilgili bir kişidir. Bu yönlerini bildiğimiz için Konya’da yardımcı hoca olarak bünyemize almıştık.

Altyapı ve organizasyon şemasını çok iyi bilen bir insandır ancak Fenerbahçe’de üst tarafta 8 maçlık periyotta kolay bir süreç yaşamayacak. Büyük bir takımı sezon sonuna kadar götürmek bile büyük bir sorumluluk ister. Ancak Tahir Hoca, gerek insani boyutu, gerek iletişim becerisi gerek güzel karakteriyle bu işi iyi götürecektir."

Eski takım arkadaşı Ufuk Dündar ise şunları söyledi:

"Birçok teknik adam gibi kulis yanı olmadığı, araya birini koyma huyu olmadığı için kıymetinin anlaşılması yıllar aldı.
O doğruyu arayanın onu gelip bulmasını ister. Futbol sahasına geometrik açıdan, üç boyutlu bakar, herkesten farklı düşünür. Pirlo gibi futbol aklı vardır."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balotelli'nin takımdan gönderildiğinden haberi yokmuş