En kısa kadın, en uzun adam

En kısa kadın, en uzun adam

'Dünyanın en kısa kadını' olan 72,6 cm'lik Elif'e sertifikasını, 246,5 cm boyundaki Mardinli Sultan verdi

18 Eylül 2010, Cumartesi 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Guinness Rekorlar Kitabı'na "Dünyanın en kısa kadını" olarak giren 72,6 cm'lik Elif'e sertifikasını, 246,5 cm boyundaki "Dünyanın en uzun adamı" unvanlı Mardinli Sultan verdi.

Dünyanın en kısa kadını Osmaniyeli Elif Kocaman, dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen ile biraraya gelerek Guinness Rekorlar Kitabı 2011'in tanıtımını yaptı. Rekorlar kitabına giren 72,6 cm'lik Elif Kocaman ile 246,5 cm boyundaki Sultan Kösen yanyana gelince ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Rekortmen ikili, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına geçti.

Sultan Kösen, Guinness rekorlar kitabına yeni giren Elif Kocaman'a 'dünyanın en kısa kadını' olduğuna dair hazırlanan yazılı sertifikasını verdi.

KIZLARA SESLENDİ: HÂLÂ BEKARIM

28 yaşında olduğunu söyleyen Sultan Kösen, dünyanın en uzun boylu adamı olmaktan mutlu olduğunu ve dünyanın en kısa kadınının da bir Türk olmasının gurur verdiğini ifade etti. Dünyanın çok yerlerini gezdiğini anlatan Kösen, gittiği her ülkede halkın yoğun ilgisiyle karşılaştığını ifade etti.

Bekar olduğunu söyleyen Kösen, "Türk kızlarına sesleniyorum. Şu an bekarım. Avrupa'ya gideceğim beni burada bulamayabilirler. Türk kızlarından gelecek tekliflere açığım" diye konuştu.

"KIZIMA BEBEK GİBİ BAKIYORUM"

22 yaşındaki Elif Kocaman'ın annesi Hatun Kocaman ise "Kızıma bebek gibi bakıyorum. Mahallede herkes tarafından seviliyor. Kızım gezmeyi çok seviyor. Düğünlere gidiyoruz. Düğünlerde kızım Elif oynuyor" şeklinde konuştu.

Elif Kocaman Osmaniye'ye bağlı Kadirli İlçesi'nde ailesiyle birlikte yaşıyor.

Serpil KIRKESER - İSTANBUL - DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel