En popüler 10 diyet

Görünüşe göre her yıl bir avuç yeni moda diyet var. Ancak bazıları gerçekten çalışsalar da çalışmasalar da yıllar boyunca varlığını sürdürmüştür. Bunlardan herhangi birini denediniz mi?

19 Ağustos 2021, Perşembe 18:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ATKİNS DİYETİ

ATKİNS DİYETİ

Atkins diyeti, vücuttaki insülin seviyelerini kontrol etmeye odaklanan kurallara uyar. Bunu düşük karbonhidratlı bir diyetle başarır. Yüksek miktarda rafine karbonhidrat tüketmek, insülin seviyelerinin hızla yükselmesine ve düşmesine neden olur, bu da vücudun bir enerji kaynağı olarak yağ depolamasını engeller. Atkins Diyeti, karbonhidrattan kaçınırken istediğiniz kadar protein yemenizi sağlar.

ZONE DİYETİ

ZONE DİYETİ

Bölge, beslenme açısından çok özel bir dağılıma sahiptir. Dengesi, günlük her öğünde %40 karbonhidrat, %30 protein ve %30 yağdan oluşur. İnsülin yöntemi de işe yaradığı kanıtlanmış olduğu için burada da kullanılmaktadır, ancak The Zone sağlıklı, rafine edilmemiş karbonhidratları ve fındık, avokado ve zeytin veya hindistancevizi yağı gibi yağları teşvik eder.

WEIGHT WATCHERS DİYETİ

WEIGHT WATCHERS DİYETİ

Hemen hemen herkes Weight Watchers'ı duymuştur. “SmartPoints” sistemi, diyet, egzersiz ve destek ağı sayesinde kullanıcılar hayallerindeki vücuda kavuşabilirler. 1960'larda bir ev kadını tarafından başlatılan bu diyet, kullanıcıların çok ihtiyaç duydukları desteği almak için yüz yüze veya çevrimiçi toplantılara katılmalarını sağlar. Belirlediğiniz SmartPuan sayısı dahilinde kalmanıza bağlı olarak hiçbir yiyecek limitsiz değildir ve meyve ve sebzeler puana tabi değildir.

KETOJENİK DİYET

KETOJENİK DİYET

Ketojenik Diyet veya “Keto” diyeti aslında epilepsiyi tedavi etmek için kullanılmıştır ve başka büyüleyici kullanımları da vardır. 

Yağ alımını artırarak ve karbonhidratları azaltarak, vücut yakıt olarak karbonhidrat yerine yağ yakar. 

Bu bozulma, yakıt için yağ birikintilerinin parçalanmasına neden olur ve ketoz yoluyla ketonlar oluşturur. Yağlı balıklar, hindistancevizi ve sağlıklı yağlar teşvik edilir.

DÜŞÜK YAĞ DİYETİ

DÜŞÜK YAĞ DİYETİ

Düşük yağlı diyet, yağın kalorisi çok yüksek olduğu için tüketilen yağ seviyesini önemli ölçüde azaltmayı amaçlar. 

Tereyağı, margarin, sıvı yağ, mayonez, çikolata, peynir ve diğer abur cuburlar tamamen sınırsızdır ve bu diyeti bazıları için ulaşılmaz hale getirir

Hepsi daha az yağlı (diğer bir deyişle daha az tatmin edici) sürümlerle değiştirilir ve değilse, tamamen kısıtlanır.

ÇİĞ GIDA DİYETİ

ÇİĞ GIDA DİYETİ

Son zamanlarda popülaritesinde bir artış yaşadı ve sadece hiç işlenmemiş, tamamen çiğ, tamamen bitki bazlı ve umarım organik olan içecek ve gıdaları tüketmekten ibarettir. 

Çiğ vejetaryenler, çiğ veganlar, çiğ omnivorlar ve çiğ etoburlar var. Biz yemeğimizi pişmiş olarak tercih ederiz ama bazı insanlar buna takılır.

AKDENİZ DİYETİ

AKDENİZ DİYETİ

Güney Avrupa'dan Yunanistan, İtalya ve Girit gibi ülkeler bu tarife sadık kaldı. 

Kullanıcılar bol miktarda taze bitki gıdası ve taze meyve, fasulye, kuruyemiş, kepekli tahıllar ve zeytinyağı yiyebilirler. Orta derecede balık, kümes hayvanları, yumurta ve şarap da tüketilebilir. 

Bu diyetin 1/3'ü yağdan oluşur. Bu, hastalıkları azaltma ve yaşam kalitesini iyileştirme yeteneği nedeniyle şimdiye kadar en çok çalışılan diyetlerden biridir.

SOUTH BEACH DİYETİ

SOUTH BEACH DİYETİ

Kardiyolog Dr. Agatston ve beslenme uzmanı Marie Almon tarafından başlatılan bu diyet, insülin seviyelerini kontrol etmeye ve sağlıksız hızlı karbonhidratlara karşı rafine edilmemiş yavaş karbonhidratların yararlarına odaklanır. 

Kardiyolog, düşük yağlı diyetlerin uzun vadede etkili olduğunu düşünmedi, bu yüzden yeni bir alternatif yarattı.

PALEO DİYETİ

PALEO DİYETİ

Paleo, ünlü olarak mağara adamlarının yaptığı gibi yemenizi sağlayan diyet olarak bilinir. 

Alkali diyetlerden çok farklı değildir, ancak abur cubur, tahıl, şeker ve süt ürünlerinden kaçınmakla ilgilidir. 

Bunun yerine, garip bir şekilde et, yumurta, deniz ürünleri, sebzeler ve meyveler, kuruyemişler, don yağı ve hayvansal yağ yiyerek besin maddelerini artırıyor ve glisemik yükü azaltıyoruz.

SLİMMİNG WORLD DİYETİ

SLİMMİNG WORLD DİYETİ

Zayıflama dünyası iki tür gününüz olmasını sağlar. Orijinal günlerimiz ve Yeşil günlerimiz var. Yeşil günler sınırsız miktarda makarna, sebze, pirinç ve bazı meyveler yemenize izin verir. 

Orijinal günlerde, yağsız et, balık, meyve ve sebzelerden oluşan ve aynı zamanda serbestçe yenen yemekler gibi daha fazla protein yaygındır. Kilo verme hedeflerine göre hesapladığımız, syns veya sinerji olarak bilinen izin verilen tedaviler vardır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha çok kalori yakmanın "bilinmeyen yolları"