En saygın bankacılık ve finans ödülleri sahiplerini buldu

En saygın bankacılık ve finans ödülleri sahiplerini buldu

Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödülü olan “2017 Türkiye Bonds& Loans Ödülleri” sahiplerini buldu. Türkiye bankacılık ve finans sektörünün lider temsilcilerini bir araya getiren törende büyük ödüller VakıfBank, TSKB, YDA,Doğuş Holding‘in oldu

23 Şubat 2017, Perşembe 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödülü olan “2017 Türkiye Bonds& Loans Ödülleri”, GFC Media Group’unev sahipliğinde bu yıl üçüncü kez verildi. Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen ve Türkiye’nin en seçkin bankacılarını bir araya getiren ödül törenine sermaye piyasasının lideri olan bankalardan 210 yönetici, kurumsal müşterileriyle katıldı.

BİRÇOK KATEGORİDE BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

VakıfBank, 2016’nın Nisan ayında gerçekleştirdiği 5 yıl vadeli 500 milyon Euro cinsi ilk İpotek Teminatı Menkul Kıymet İhracı (Covered Bond) ilehem “Uluslararası Tahvil” hem de “Senenin Finansman Anlaşmasını Gerçekleştiren Finans Kurumu” kategorilerinde büyük ödülün sahibi oldu. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Türkiye’den bir finans kurumu tarafından ilk kez gerçekleştirilen, 300 milyon ABD Doları değerindeki Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil İhracı ile “Yapısal Finans” kategorisinde ödül aldı.
 
'YEREL TAHVİL İHRACI' ALANINDA ÖDÜL ALDI

Gecede YDA Şirketler Grubu iki ayrı ödülün sahibi oldu. İlk tahvil ihracı olan 250 milyon TL tutarındaki çift dilimli tahvili ile “Yerel Tahvil İhracı” kategorisinde ödül alan YDA Şirketler Grubu ayrıca, Konya Hastanesi’nin finansmanı ile “Yılın Proje Finansmanı Anlaşması” ödülüne layık görüldü.
 
'ULAŞIM FİNANSMANI'NDA İGA

İstanbul Yani Havalimanı inşasını üstlenen  İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş., projeye verdiği finansman kredisi ile “Ulaşım Finansmanı” kategorisinde büyük ödülü aldı. İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacak Galataport projesine verdiği 1,020 milyar Euro tutarındaki proje finansman kredisi ile Doğuş Holding, “Altyapı Finansmanı Anlaşması” kategorisinde ödül aldı.
 
'SATIN ALMA FİNANSMAN ANLAŞMASI' ÖDÜLÜ

IC İçtaş Enerji, Kadıncık 1-2 HES ile Türkiye’nin en büyük proje finansmanı kredilerinden birisi olan 720 milyon ABD Doları tutarındaki çok dilimli kredisi ile “Yılın Ulusal Kaynaklar Finans Anlaşması” ödülüne layık görülürken, Crescent Capital, 95 milyon ABD Doları tutarındaki çok dilimli geleneksel ve murabaha anlaşmasıyla “Yılın M&A/Satin Alma Finansman Anlaşması” ödülünü kazandı.

Törende bir konuşma yapan GFC Genel Müdürü Alex Johnson, “2016 yılı belirsizlikle anılacak olsa da sektörde çok büyük başarılar da elde edildi. Bu ödüller bir yandan Türkiye bankacılık sektörünün gayretlerini ortaya koyarken bir yandan da üstün başarının da gün yüzüne çıkmasına imkânvermektedir” dedi.
     
2017 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri hakkında tüm detayları ve ödül kazananlarla ilgili örnek olay incelemelerini almak için Türkiye Bonds & Loans Ödülleri Özel Raporunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

https://en.calameo.com/read/0046049422162e3dde063

Kazananlar listesi:

http://www.gfcmediagroup.com/awards/winners-of-2017

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Binance'e soruşturma açıldı